Saturday, Jul 4, 2020

صفحه نخست » ثبت بالاترین قیمت ارز در تاریخ ایران

dollar_070220.jpgرادیو فردا - برخی رسانه‌ها در داخل ایران از جمله سایت‌های ثبت بهای آزاد دلار گزارش داده‌اند که روز شنبه، ۱۴ تیرماه، نرخ فروش دلار در بازار تهران به ۲۱ هزار و ۵۵۰ تومان رسیده است.

در همین حال خبرگزاری دولت، ایرنا، نرخ مبادله ارز در روز شنبه را ۲۰ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرده است.

حتی اگر نرخ اعلام شده توسط خبرگزاری دولت را در نظر بگیریم، این نرخ نسبت به روز پنج‌شنبه افزایشی حدود ۱۹۵۰ تومان را نشان می‌دهد که جهشی ۹ درصدی در طول دو روز را نشان می‌دهد.

👈مطالب بیشتر در سایت رادیو فردا

نرخ برابری دلار آمریکا و ریال ایران روز سه‌شنبه، سوم تیر، برای نخستین بار در تاریخ مبادله ارزهای خارجی در ایران از بیست هزار تومان گذشت و به ۲۰ هزار و ۵۳۰ تومان رسید.

در روزهای گذشته نوسان نرخ دلار در محدوده بالای بیست هزار تومان ادامه یافت و هر روز رکورد تازه‌ای ثبت می‌کند.

این روند صعودی در حالی گزارش می‌شود که مقام‌های جمهوری اسلامی آن را مقطعی ارزیابی می‌کنند و می‌گویند که «برخی تحرکات و عملیات روانی در عرصه بین‌المللی علیه ایران و همچنین ایجاد یک نگرانی غیر واقعی» سبب چنین وضعیتی شده است.

حکومت ایران علاوه بر بحران ناشی از ناتوانی در تامین ارز که متاثر از تحریم‌های گسترده اقتصاد ایران است، در زمینه ذخایر ارزی نیز دچار مشکل شده است.

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده‌ است ذخایر ارزی ایران در سال جاری میلادی نسبت به سال قبل ۱۹.۴ میلیارد دلار کاهش یابد و به ۸۵ میلیارد دلار برسد و در سال آینده میلادی نیز دوباره با افتی بالای ۱۶ میلیارد دلاری به ۶۹ میلیارد دلار سقوط کند.

وب‌سایت خبرآنلاین نیز گزارش داده که علاوه بر افزایش قیمت دلار، قیمت سکه و طلا نیز «افزایشی عجیب را شاهد بود».

بر اساس این گزارش، قیمت سکه امامی ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته و به ۹ میلیون و ۹۰۶ هزار تومان رسیده است.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com