Wednesday, Jul 29, 2020

صفحه نخست » ثبت بالاترین نرخ تورم در استان هرمزگان

gerani.jpg یورونیوز - مرکز آمار ایران با اعلام افزایش ۴.۴ درصدی نرخ تورم نقطه به نقطه در تیرماه گذشته، گزارش داد که بالاترین سطح این نرخ تورم با ۳۲ درصد در استان هرمزگان و کمترین آن با ۲۱.۴ درصد در استان آذربایجان غربی برآورد شده است.

مطابق این گزارش، نرخ تورم نقطه‌ای در تیر ماه ١٣٩٩ به ۲۶.۹ درصد رسیده است؛ یعنی خانوارهای شهری و روستایی به طور میانگین ٢٦.٩ درصد بیش از تیر ١٣٩٨ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده‌­اند.

مطالب بیشتر در یورونیوز

نرخ تورم نقطه‌ای در تیرماه برای خانوارهای شهری ۲۷ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۴.۳ واحد درصد افزایش داشته است ولی این نرخ برای خانوارهای روستایی ۴.۸ درصد افزایش یافته و به ۲۵.۹ درصد رسیده است.

بر پایه اعلام مرکز آمار ایران، نرخ تورم سالانه تیر ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به ۲۶.۴ درصد رسیده که در مقایسه با خرداد، ۱.۴ واحد درصد کاهش داشته است.

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به دوره مشابه قبل از آن است.

رشد ۱۰۰ درصدی هزینه و درآمد خانوار شهری در ۶ سال؛ هزینه زندگی در تهران ۳ برابر کرمان شد
بر اساس این گزارش، فاصله تورمی دهک‌های هزینه‌ای در تیر ماه به ۴.۷ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (٤.٢ درصد) ٠.٥ واحد درصد افزایش داشته است. به طوری که نرخ تورم برای خانوارهای حاضر در دهک‌ اول هزینه‌ای ۲۴.۲ درصد بوده و این نرخ برای خانوارهای پرهزینه دسته‌بندی شده در دهک دهم ۲۸.۹ درصد بوده است.Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy