Wednesday, Aug 5, 2020

صفحه نخست » ویدیو؛ سیناریویی که نصرالله برای بندر حیفا در اسرائیل ترسیم کرد در بندر بیروت رخ داد

nasrollah_080520.jpgبراساس یک ویدئوی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حسن نصر الله رهبر شبه‌ نظامیان حزب الله، در یک سخنرانی قبلی سناریویی از انفجار شبیه انفجار هسته‌ای را برای آینده در بندر حیفا اسرائیل ترسیم کرده بود.

حسن نصر الله در سخنرانی قبلی گفته بود که بمب هسته‌ای مگر چیه ما می‌توانیم انباری از مواد منفجره «آمونیاک» که در بندر حیفا در اسرائیل ذخیره شده است با موشک هایمان هدف قرار دهیم و آنچنان انفجاری بوجود بیاید که اندازه یک بمب اتمی قدرت تخریبی دارد.

او گفت در آنجا بیش از 800 هزار اسرائیلی زندگی می‌کنند و موشک‌ها با هدف قرار دادن آن امونیاک ده‌ها هزار تن از آنها را به قتل می رسانند بنابرین انفجار کاملاً مشابه بمب هسته‌ای خواهد بود.

اما آنچه حسن نصر الله خواب آن را برای اسرائیل دیده بود، در لبنان اتفاق افتاد.

فعالان انترنیتی لبنان با بازنشر مجدد این سخنان حسن نصرالله در این ویدیو در شبکه‌های اجتماعی و نشان دادن تصویر انفجار مهیب بندر بیروت بر به زبان عربی نوشتند:«طلعت براسنا» یعنی سناریویی تو به سر ما پیاده شد!

آنچه که حسن نصرالله برای اسرائیلی‌ها ترسیم کرده بود در بیروت اتفاق افتاد انبار مواد انفجاری «امونیاک» منفجر شد و بیش از 100 نفر کشته و بیش از 4 هزار زخمی برجای گذاشت.

منابع اطلاعاتی آمریکا به نقل از منابع لبنانی گزارش دادند که حزب الله لبنان در نزدیکی مکان انفجار اسلحه ذخیره کرده بود.

برخی از فعالان اینترنتی مخالف حسن نصر الله با انتشار تصویری از انفجار بيروت با عمامه‌ای سیاه بالان آن كه بر آن به زبان انگلیسی نوشته شده «ما می این كار تو است»، به طور غیر مستقیم حزب الله لبنان را مسئول وقوع چنین فجايعى هولناک برای لبنان و لبنانى‌ها دانستند.
55555.jpg


Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com