Friday, Oct 23, 2020

صفحه نخست » انفجار و آتش‌سوزی در پتروشیمی بندر امام

fire_102320.jpgایران اینترنشنال - رسانه‌های ایران از شنیده شدن صدای انفجار از واحد ۱۰۰ آروماتیک پتروشیمی بندر امام و آتش‌سوزی در این شرکت پتروشیمی خبر دادند.

به گزارش سایت باشگاه خبرنگاران جوان، ساعت ۱۵ و ۴۵ دقیقه روز جمعه، واحد ۱۰۰ آروماتیک پتروشیمی بندرامام پس از یک انفجار، دچار آتش‌سوزی شد.

مهرزاد غیبی، رییس واحد ایمنی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، اعلام کرد که حریق «تحت کنترل» است.

او اضافه کرد: «نیروهای آتش‌نشانی و عملیاتی شرکت بندرامام با حمایت آتش‌نشانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در‌ حال اطفای حریق هستند و تاکنون هیچ گونه مصدومی نداشته‌ایم.»

مطالب بیشتر در سایت ایران اینترنشنال

پتروشیمی بندر امام در خرداد ماه نیز دچار حادثه شده بود. در تابستان در بیش از ۱۰ واحد صنعتی ایران انفجار و آتش سوزی رخ داد.

در این مدت نیروگاه حرارتی اسلام آباد اصفهان، نیروگاه زرگان (مدحج) اهواز، نیروگاه حرارتی تبریز و پست اصلی برق در خیابان امیرکبیر شیراز، چهار نیروگاه و تاسیسات برق هستند دچار حادثه شده‌اند.

در این مدت همچنین در مجتمع آلومینیوم لامرد در استان فارس، یک کارخانه شناو سازی در بوشهر، پتروشیمی کارون و پتروشیمی تندگویان انفجار، آتش سوزی و نشت گاز رخ داده بود.

روز ۱۵ خرداد در بندر رجایی یک حادثه آتش‌سوزی رخ داد. برخی رسانه‌های اسرائیلی این آتش‌سوزی را اقدامی در تلافی تلاش ایران برای اقدامات خرابکارانه در تاسیسات آب اسرائیل دانستند.

رییس پدافند غیرعامل ایران اعلام کرده بود که دلیل آتش‌سوزی در نیروگاه‌ها و جنگل‌های ایران «امنیتی» نیست.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com