Tuesday, Jan 26, 2021

صفحه نخست » آزمایش مقعدی کرونا در چین؛ واکنش طنز همراه با نگرانی شهروندان

anus_012721.jpgایران اینترنشنال - تلویزیون دولتی چین گزارش داد این کشور استفاده از ابزار مقعدی را برای آزمایش افراد در معرض خطر ابتلای ویروس کرونا آغاز کرده است.

شبکه فرانس‌۲۴ نوشت روش جدید دولت چین برای آزمایش ویروس کرونا به صورت سواب مقعدی بوده و موجب واکنش‌های متفاوتی در رسانه‌های اجتماعی شده است.

بر اساس این گزارش،‌ تلویزیون سی‌سی‌تی‌وی اشاره کرده مقام‌های این کشور سواب مقعدی را از ساکنان محله‌هایی با موارد تاییدشده ابتلا به کووید-۱۹ دریافت کرده‌اند. این در حالی است که افرادی در مراکز تعیین‌شده قرنطینه نیز مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

این روش شامل قرار دادن یک سواب با پنبه آغشته به محلول نمک با حدود دو تا سه سانتیمتر در مقعد است تا نمونه مورد بررسی قرار گیرد و ردیابی فعال ویروس انجام شود.

یک پزشک ارشد بیمارستان یوآن در پکن به تلویزیون دولتی چین گفت روش سواب مقعدی می‌تواند میزان تشخیص افراد مبتلا را افزایش دهد، زیرا آثار ویروس در مقعد بیشتر از دستگاه تنفسی است.

شهروندان چینی در رسانه‌هایی از جمله «وبیو» که مشابه توییتر در این کشور است، این موضوع را با احساساتی آمیخته از شوخی و نگرانی مورد توجه قرار داده‌اند.

یکی از شهروندان نوشته:‌ «من دو سواب‌ مقعدی انجام داده‌ام، هر بار که یکی از آن‌ها را انجام می‌دادم باید بعد از آن سواب گلو می‌کردم، خیلی ترسیده بودم که پرستار فراموش کند از یک سواب جدید استفاده کند.»

مطالب بیشتر در سایت ایران اینترنشنال

تلویزیون دولتی چین گفته از این روش به اندازه روش‌های دیگر استفاده نمی‌شود زیرا راحت نیست.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com