Sunday, May 16, 2021

صفحه نخست » شاهزاده هری در مورد خانواده سطلنتی بریتانیا: انگار در باغ وحش بودم

F2F84D18-079E-4287-912E-932682D7D923.pngایندیپندنت فارسی - شاهزاده هری، چهره شاخص خانواده سلطنتی بریتانیا، در گفتگویی که روز پنجشنبه در یک پادکست منتشر شد، زندگی خود در این خانواده را ترکیبی بین فیلم «نمایش ترومن و بودن در باغ وحش» توصیف می‌کند. این یکی از شدیدترین اظهارنظرهای این چهره جنجالی در مورد ساختار خانواده سلطنتی بریتانیا است.

فیلم «نمایش ترومن» ساخته ۱۹۹۸ با بازی جیم کری داستان زندگی مردی است که تمام زندگی‌اش از کودکی بدون اطلاع خودش از شبکه‌های تلویزیونی پخش می‌شود.

هری فرزند شاهدخت دیانا و شاهزاده چارلز و نوه ملکه کنونی بریتانیا است. او این سخنان را در گفتگو با پادکست «آرمچیر اکسپرت» بیان کرد که مجری آن بازیگری به نام «داکس شپرد» است. هری گفت: «من پشت صحنه را دیده‌ام، می‌دانم این عملیات چطور اداره می‌شود و نمی‌خواهم بخشی از ‌آن باشم.»

او به تلخی از رفتار خانواده سلطنتی با مادرش، دیانا، انتقاد کرد. آن شاهدخت محبوب در پی فشارها و بحران‌های مختلف از همسرش، چارلز، ولیعهد بریتانیا، طلاق گرفت و در سال ۱۹۹۷ در تصادفی رانندگی در پاریس در حالی که تحت تعقیب عکاس‌های رسانه‌های زرد بود کشته شد.

آقای هری که عنوان رسمی‌اش «دوک ساسِکس» است گفت از خودش پرسیده:‌ «من چطور خواهم توانست همسر داشته باشم و تشکیل خانواده دهم در حالی که می‌دانم دوباره همان اتفاق‌ها خواهند افتاد؟»

هری سه ماه پیش به همراه همسرش، مگان مارکل، در گفتگویی با اپرا وینفری، مجری مشهور تلویزیونی در آمریکا، صحبت‌هایی جنجالی کرده بود.

جنجالی‌ترین نکته آن گفتگو البته حرف خانم مارکل بود که گفته بود یکی از اعضای خانواده سلطنتی ابراز نگرانی کرده که نکند فرزند هری و مگان زیادی تیره‌پوست باشد. در آن گفتگو هری در ضمن خانواده خودش را متهم کرد که به مگان کمکی برای مقابله با افسردگی نکرده‌اند.

مطالب بیشتر در سایت ایندیپندنت فارسی

هری و مگان سال گذشته از سمت‌های رسمی خود در خانواده سلطنتی خروج کردند و به ایالت کالیفرنیای آمریکا نقل مکان کردند. اولین بازگشت هری به بریتانیا پس از آن خروجِ پرسر و صدا در ماه گذشته برای شرکت در تشیع‌جنازه پدربزرگش، شاهزاده فیلیپ، بود.

برادر بزرگ هری، ویلیام، از انتقادهای او و مگان حمایت نکرده است و گفته می‌شود بین این دو تنش وجود دارد.

هری در این گفتگو در ضمن می‌گوید می‌خواهند فرزندانش دوران رشد متفاوت از خود او و پدرش داشته باشند. فرزند اول مگان و هری در سال ۲۰۱۹ متولد شد و آرچی نام دارد. مگان مجددا باردار است و قرار است تابستان امسال دختری به دنیا بیاورد.

این عضو خانواده سلطنتی بریتانیا گفت از حدود ۲۰ سالگی می‌دانسته که نمی‌خواهد عضو فعال این خانواده باشد. او در ضمن از رسانه‌های بریتانیا بخاطر برخوردشان با خانواده سلطنتی انتقاد کرد.

قصر باکینگهام در مورد این گفتگو اظهار نظر رسمی نکرده است.

علت حضور هری در پادکست تبلیغ مجموعه‌ای مستند به نام «منی که نمی‌بینی» بود که از جمعه آینده در «اپل تی وی پلاس» پخش می‌شود و خانم وینفری از تهیه‌کنندگان آن است.

هری هم مثل پدرش، چارلز، در زمینه حفاظت از محیط زیست و مبارزه با تغییرات اقلیمی کنشگری می‌کند. او در ضمن در گفتگوهایش معمولا به مساله بهداشت روانی به عنوان یکی از معضلات بزرگ جامعه معاصر اشاره می‌کند. در گفتگو با خانم وینفری، مگان همسر او نیز مفصلا از مشکلات خود در زمینه افسردگی گفته بود و افزوده بود که در دوران پس از ازدواجش به خودکشی هم اندیشیده. او در ضمن در روزنامه «نیویورک تایمز» از درد از دست دادن جنین خود نوشته بود.

در دوران همه‌گیری ویروس کرونا شاهد افزایش افسردگی و معضلات مشابه روانی در سراسر جهان بوده‌ایم.

هری در این گفتگو بار دیگر به یکی از سوال‌های آشنا جواب داد: از او پرسیدند که سریال «تاج» شبکه نتفلیکس درباره دوران سلطنت مادربزرگش را دیده است یا نه که گفت: «بخش‌هایی از آن‌را.»

روایت این سریال از مسائلی همچون دوران زناشویی دیانا و چارلز و رابطه چارلز و پدرش بسیار جنجالی بوده است.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy