Thursday, Sep 16, 2021

صفحه نخست » شکایت اکبر لکستانی از خامنه ای و فرمانده سپاه در دادگاه فدرال

wire16-1.jpgایران وایر - «اکبر لکستانی»، زندانی سیاسی سابق در ایران و شهروند دو تابعیتی ساکن امریکا از «سیدعلی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی و «حسین سلامی»، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دادگاه فدرال امریکا شکایت کرد.

لکستانی در گفت‌وگو با «ایران‌وایر»، دلیل شکایت خود را بازداشت غیرقانونی توسط جمهوری اسلامی، شکنجه، عدم رسیدگی پزشکی مناسب در زندان و تلاش برای اخذ اعترافات دروغین عنوان می‌کند.

اکبر لکستانی سپتامبر ۲۰۱۹، هنگام بازگشت به ایران برای دیدار با خانواده‌اش، در مرز ترکیه با ایران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. این فعال سیاسی پس از بازجویی در بازداشتگاه‌های مختلف، اکتبر ۲۰۱۹ ابتدا به بند زندانیان جرایم خطرناک در زندان مرکزی ارومیه و سپس به سلول انفرادی این زندان انتقال یافت.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

لکستانی در واکنش به شرایط نامناسب زندان، چندین بار اعتصاب غذا کرد. او پس از بی‌هوش شدن بر اثر عوارض ناشی از اعتصاب غذا، به «بیمارستان امام خمینی» منتقل شد. این زندانی سیاسی سابق در حالی که دست و پاهایش با زنجیر به تخت بیمارستان بسته شده بودند، توسط ماموران مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

اکبر لکستانی می‌گوید در بیمارستان امام خمینی ابتدا به او ماده‌ای نامعلوم تزریق کرده‌ و سپس به بیمارستان روانی «رازی» منتقل شده بود.

لکستانی ۱۳ نوامبر ۲۰۱۹ به طور موقت با قید وثیقه آزاد شد. او در نهایت از ایران فرار کرد و در فوریه ۲۰۲۰ به امریکا بازگشت.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy