Monday, Sep 20, 2021

صفحه نخست » آیا تاریخ مصرف جمهوری اسلامی گذشته است؟ علی اکبر امیدمهر

Aliakbar_Omidmehr_2.jpg- آن چه در محافل مدنی می‌گذرد

اوایل روی کار آمدن رژیم اسلامی در ایران، در محافل رسمی، مدنی رسانه‌ای غرب، کوچکترین انتقادی از آن مشاهده نمی‌شد. ظاهرا فروپاشی شوروی را، مدیون کمربند سبز اسلامی انقلاب اسلامی در ایران و مجاهدین افغانی و سایر مسلمانان تاثیر یافته ازین انقلاب، همچون چچن‌ها و غیره می‌دیدند. گر چه ایجاد حمام خون در منطقه و هلال شیعه، باعث رونق کارخانجات اسلحه سازی و صنایع وابسته غرب و تبدیل خاورمیانه به انباراین تسلیحات گردید. اما به مرور زمان، نوعی تغییرات ملموس در اذهان دولتمردان، محافل مدنی، رسانه‌ای، علیه گستاخی‌های اتمی رژیم بوجود آمد. بخصوص اینکه سرانجام پی بردند که برابر روایتی، امام زمان شیعیان قرارست. زمانی ظهور کند. که تا مرفق اسب وی خون غیر شیعیان سراسر کره زمین را فرابگیرد. این کار با اسلحه معمولی شدنی نیست و غرب بخصوص اروپائی‌ها، نگران تولید آن موجود وحشتناک آخرالزمانی هستند. در غرب، اعم از اروپا و آمریکا و.. حرف اول و آخر را در انتخاب دولتمردان، احزاب و صندوق آرا و اقبال مردم از برنامه‌های این احزاب و رهبران آن می‌زند. اکنون در مجموع یک تغییر بنیادی-پنداری، در محافل مدنی، علیه شرارت‌ها و گستاخی‌های رژیم دیده میشود. که به ناچار، آثار خود را، در طرز تفکر و عملکرد دولتمردان به جا می‌گذارد.

در کانادا و استرالیا، دولتمردان مخالف رژیم‌اند. در اغلب کشورهای دیگر نیز همینطور، حتی انگلستان بعنوان پدرخوانده رژیم، بعلت حضور قطر و پاکستان، به عنوان مجریان سیاست‌های لندن در خاورمیانه، دیگر نیازی به رژیم تهران احساس نمی‌کند. حتی دولتمردان دموکرات آمریکا، که خالق رژیم و تقویت کننده و حامی آن در سنوات بعد بودند. اکنون نگرانی هایی، ازرژیم و شقاوت‌هایش، در داخل و خارج، بخصوص بمب اتمی امام زمانی‌اش دارند.
یکی از دستآورد‌های حیاتی رژیم، که غرب و بخصوص اروپائی‌ها و آمریکایی‌ها را، گول میزد. پروسه اصلاحات و اصلاح طلب‌ها بود. که وزیر خارجه مربوطه، به کمک تیم نیویورکی‌ها و نایاکی و دیگران، زمینه گمراهی مقامات آمریکائی را، فراهم می‌ساخت. که به اصلاح طلبان امتیاز بدهند. تا حداقل در قوه مجریه، براصولگرا‌ها پیروز شوند. اکنون این امتیاز، با یک دست شدن حاکمیت بدست اصولگرایان، از بین رفته و دستگاه خامنه‌ای، در فقدان ویترین سیاسی اصلاح طلبان، لخت و عور، در دید همگان قرار گرفته است. اظهارات اخیر اعلم الهدا پدر زن رئیسی، پس از عضویت دائم و رسمی رژیم، در پیمان منطقه‌ای شانگهای مبنی بر اینکه، ازین به بعد، وابستگی رژیم به غرب قطع و با پیوستن به این پیمان، از آمریکا و اروپا، جدا و همکاری اقتصادی با شرق را تکمیل و جایگزین آن می‌کنیم و اینکه دنیا تنها آمریکا و اروپا نیست در همین راستا می‌باشد.

- آنچه در بین بازیگران اصلی در صحنه روابط بین الملل می‌گذرد

چین بعد از قروپاشی شوروی، رسما شمشیر‌ها را علیه اقلیت شصت میلیونی مسلمان و عمدتا مقیم ایالت خود مختار سین یانک هم مرز با هند و پاکستان، افغانستان، قزاقستان، قرفیزستان، تاجیکستان، روسیه و مغولستان، از رو بست. غرب بعد از پی بردن به سیاست حزب کمونیست چین، مبنی بر درس گرفتن از فروپاشی شوروی با کمربند سبز، تاکتیک‌های جدیدی، جهت مهار چین و دچار سرنوشت شوروی کردن آن، در پیش گرفت و آن باز کردن بازارهای خود، به روی کالاهای چینی بود. در حالی که چین، با محصولات ارزان تولید شده، توسط بردگان کاری مسلمانان چین، بازارهای غرب را، یکی بعد از دیگری، فتح می‌کرد. آمریکا و اروپا درین تصور بودند. که چین را، در دام اقتصاد خود و خاصه خرجی‌ها، با باز گذاشتن دروازه‌های غرب بروی کالاهای چینی، با انباشت پول و سرمایه در آن کشور، سرانجام باعث تعدیل دکترین‌های حزب کمونیست چین و فروپاشی کمونیسم، در چین و بازگشت چین سرمایه دار، به بازارسرمایه داری جهانی، خواهند شد.

- چین و جستجوی فضای حیاتی

تا یکی دو دهه پیش، نگرانی محافل دانشگاهی و حزبی غرب، بخصوص اروپا، افزایش تصاعدی جمعیت چین و خطری که دولتمردان چین را، به فکر حصول به فضای حیاتی بیشتر، باین جمعیت وا میدارد، بود. کاری که هیتلر را، بر اساس تئوری فضای حیاتی مکندر و اعلام اوکراین به عنوان قلب این فضای حیاتی، بعلت زمین‌های حاصلخیز و استپ‌های سیاه، جهت تبدیل آن به طلای سبز و انبار غله دنیا، وادار به حمله به شوروی نمود. از نظر این محافل، بدست آوری فضای حیاتی، از طریق حمله اتمی غیر ممکن بوده، موجب از بین رفتن نسل بشریت، در کره زمین میگردد. در نتیجه تصور این بود. که ساختن کشتی‌های غول پیکر چینی، عمدتا برای انتقال نیروهای نظامی‌اش، برای فتح این فضای حیاتی است و اینکه غرب قبل از رسیدن این نیروها به مقصد، می‌تواند این کشتی‌ها را منهدم کند.

- قرارداد بیست و پنج ساله چین با جمهوری اسلامی

انعقاد این قرارداد در راستای احیای جاده ابریشم، نورافکن‌های ذهن این محافل را، روشن نمود. که این انتقال از طریق جاده مزبور و قطار سریع السیر و عبور از ایران، خواهد بود. بعد از انعقاد این قررداد چهار صد میلیارد دلاری بود. که آمریکا و اروپا را، به فکر انتقال مرکز استراتژیک خود، از خاورمیانه به آسیای جنوب شرقی و اقیانوس هند انداخت و بمنظور حصول به این امر، تدارکات زیر را لازم دید:
پیمان ابراهیم و تبدیل اسرائیل و متحدین‌اش در این پیمان، به عنوان ژاندارم منطقه وجایگزینی مطمئن، در پی خروج ارتش آمریکا و نیروهای ناتو، از منطقه و انتقال آنها به آسیای جنوب شرقی بود.
اتحادی دیگر در مرز‌های ایران بین اهل تسنن شامل ترکیه پاکستان، آذربایجان و عربستان که نیم نگاهی نیز به اهل تسنن ایران دارد و رزمآیش مشترک آذربایجان ترکیه پاکستان، در آبهای داخلی پاکستان تحت عنوان مانور دوستی سه برادر، نماد کامل این پیمان بشمار میرود.
استقرر طالبان در کابل با جا گذاری قریب به نود میلیارد دلار تسلیحات جنگی پیشرفته، که به این ترتیب، با خروج نیروهای غرب از خاورمیانه، ژاندارمی منطقه در غرب و جنوب، به اسرائیل و اعضای پیمان ابراهیم و در شمال و شرق منطقه بعهده پروسه دوستی سه برادر ترکیه پاکستان آذربایجان گذاشته شد.

- شرارت‌های رژیم و بمب اتمی امام زمانی

مقاومت رژیم در مقابل بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایجاد مانع در مقابل این بارزسی و حقیقت یابی‌ها، ناز و کرشمه در مقابل اجلاس هفتم برجام و به عهده تعویق انداختن آن خبر از تولید موجود سهمگینی می‌دهد. که دنیا اعم از شرق و غرب و شمال و جنوب طاقت تحمل آن را ندارد. چون بیش از دو دهه است. که شرارت‌های رژیم، در ایجاد حمام‌های خون در منطقه، راهزنی دریائی، گروگانگیری، ایذائات بیشمار علیه همسایگان جنوبی، پدر خواندگی تروریسم بین الملل، ایجاد مرکز تروریسم هوایی در کاشان برای آموزش تروریست هایی از عراق سوریه یمن لبنان و.. مزید بر علت نفرت دنیا از رژیم شده است.
برخی رخداد‌ها، نشانه‌ها و علائم، بر آنچه که گفته شد را مهر تایید میزند:
هفته گذشته سران آمریکا انگلستان و استرالیا توافقنامه همکاری سه جانبه در حوزه‌های دیپلماتیک امنیتی نظامی در سراسر منطقه و اقیانوس هند اعلام نمود. که چین آن را نشانه ذهنیت جنگ سرد نام برد.
مصوبه پارلمان اروپا و تشدید سیاست‌های سخت گیرانه اتجادیه اروپا در قبال روسیه
مصوبه اخیر پارلمان اروپا، مبنی بر ممنوعیت خرید کالاهایی که، از طریق اجباری تولید شده‌اند. که عمدتا مربوط به سوء استفاده چین، از برده گرفتن مسلمانان، بعنوان آغازی بر تحریم عمومی کالاهای چینی.

- برجام و تغییر موضع اسرائیل

هفته گذشته آن اضطراب و نگرانی که بعد از روی کار آمدن دولت جو بایدن، در اسرائیلی‌ها ایجاد شده بود. در پی دیدارهای اخیر مقامات دو کشور، در مورد برجام و تحریم‌ها و برنامه اتمی رژیم، کاهش یافت و رسانه‌ها اطلاع دادند. اسرائیل احیای برجام را طی شروطی پذیرفته است. که حاکی از این امربود. که اسرائیلی‌ها قانع شده‌اند، سیاست‌های اخیر خروج سربازان آمریکایی و آوردن طالبان به قدرت در کابل، یک دام گستری علیه رژیم و هم پیمان‌اش چین، برای جلوگیری از احیای جاده ابریشم بوده ست. که رژیم اگر با طالبان دوستی فعلی را ادامه دهد، یا در گیری هایی بین دو رژیم طالبانی رخ دهد. سرانجام به توقف پروژه جاده مزبور و نیز منجر به خاتمه رژیم و مرگ آن خواهد شد. بخصوص اینکه ایجاد دیوار مرزی و توسعه با شتاب آن از سوی ترکیه در مرزهای ایران و نیز سیم خاردار کشیدن در مرز‌های ایران از سوی پاکستان، حکایت از اتفاتی دارد، که در شرف تکوین است.

نتیجه آن که: مرکز ثقل استراتژیکی جهان در حال انتقال، از خاورمیانه به آسیای جنوب شرقی و اقیانوس هند است. در چنین دنیایی رژیم تهران، وجود خارجی نخواهد داشت.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy