Wednesday, Oct 27, 2021

صفحه نخست » وزیر کشور: دشمن برای آبان برنامه‌ریزی کرده است

vahidi_102821.jpgدویچه وله - احمد وحیدی حمله سایبری به جایگاه‌ها و نگرانی مردم از مسئله بنزین را "برنامه‌ریزی دشمن" و رویکرد ابراهیم رئیسی در این زمینه را موجب "اعتماد و آرامش" جامعه دانست. بسیاری پمپ بنزین‌ها هنوز به وضع عادی بازنگشته‌اند.وزیر کشور دولت سیزدهم، در ملاقات با امام جمعه رشت، با اشاره به نگرانی‌ مردم نسبت به قیمت بنزین گفته است: « نخستین رویارویی اجتماعی دشمن نشان داد که مردم به صداقت مسئولان اعتماد دارند و مسئولان هم نشان دادند که خود را وقف مردم کرد‌ه‌اند.»

خبرگزاری تسنیم به نقل از وحیدی نوشت: «دشمن برای آبان ماه برنامه‌ریزی کرده و این آغاز آن قلمداد می‌شود اما مردم می‌بینند که رئیس جمهور می‌خواهد راه جدیدی را ایجاد کند.»

ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم یک روز پس از حمله سایبری به ۴۳۰۰ جایگاه‌بنزین ایران، به جای شرکت در نشست همسایگان افغانستان در تهران، به بازدید یک پمپ بنزین رفت.

👈مطالب بیشتر در سایت دویچه وله

تبلیغات زیادی روی این بازدید و مقایسه رفتار رئیسی با موضع‌گیری حسن روحانی صورت گرفته است. روحانی در آبان ۹۸ گفته بود که از گران شدن بنزین بی‌خبر بود و از موضوع صبح همان روز مطلع شد.

رسول فلاحتی، امام جمعه رشت و نماینده خامنه‌ای در گیلان نیز حضور رئیس جمهور در یک پمپ بنزین را امری بی‌سابقه خوانده و در تمجید از رئیسی گفته است: «کار با کفش ورنی پیش‌ نمی‌رود. نظام اسلامی نیروهای جهادی می‌خواهد.»

در این میان، سخنگوی وزارت نفت اعلام کرده که دوهزار و ۹۰۰ جایگاه سوخت در مدار قرار گرفته‌اند و مردم می‌توانند به صورت آفلاین و با قیمت آزاد بنزین بزنند.

خبرگزاری ایرنا از قول علی فروزنده نوشت: «در حال حاضر ۵۰۰ جایگاه در سراسر کشور به سامانه هوشمند سوخت متصل شده‌اند و می‌توان با کارت سوخت از آنها بنزین یارانه‌ای دریافت کرد.»

مقامات رسمی جمهوری اسلامی، حمله سایبری به جایگاه‌های سوخت سراسر ایران در صبح سه‌شنبه چهارم آبان را ابتدا اخلال در سامانه اعلام کرده بودند جزییات این حمله و منشاء آن هنوز روشن نشده و شورای عالی فضای مجازی گفته است که اعلام دقیق به یک الی ده روز زمان نیاز دارد.

گروه "گنجشک درنده" با ارسال پیام‌هایی به رسانه‌ها، مسئولیت حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت و نیز حملات پیشین به شرکت راه‌آهن و وزارت راه و شهرسازی را تقبل کرده و این اقدام را واکنشی به "تحریکات سایبری رژیم تروریست‌پرور تهران علیه مردم منطقه و جهان" خوانده است.

در حال حاضر و با گذشت دو روز از ماوقع، بسیاری خودروها یا تاکسی‌ها در تهران به دلیل شلوغی جایگاه‌ها و کمبود عرضه بنزین، از حرکت بازمانده‌اند.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy