Tuesday, Jan 25, 2022

صفحه نخست » "رقص خون رضا رشیدپور و حسین پاکدل در حراج تهران و اصفهان"

haraj_012422.jpgحراج اصفهان؛ خریدار ۱۰ میلیاردی خانم اصفهانی در یک حراج با مجری گری رضا رشیدپور

حراج اصفهان پس از حاشیه‌های بسیار در هتل عباسی برگزار شد و آثار هنری با شکل و شمایلی شبیه به حراج تهران به فروش رفت.

در این حراج ۴۱ اثر با مبلغ ۲۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان به فروش رفت که عمده آن توسط خانمی تلفن به دست با شماره ۱۰۰ که گویا از فرد پشت تلفن دستور خرید و قیمت میگرفت، خریداری شد.

تحلیل کانال کوچه:

***

حراج تهران؛ بهشت متهمان به تجاوز و محکومان فراری

مشرق - «حراج تهران» پانزدهمین عصر حراج خود را جمعه 24 دی ماه با حضور علیرضا سمیع‌آذر (مدیر حراج تهران)، نمایندگان رسانه‌ها و فعالان حوزه‌ی هنرهای تجسمی و خریداران آثار با اجرای حسین پاکدل پشت سر گذاشت.

در این حراج 60 اثر شرکت داشتند که بالاترین قیمت به مجسمه ساخته شده توسط پرویز تناولی با عنوان «شاعر نشسته» اختصاص پیدا کرد.

تطهیر متهم به تجاوز جنسی در حراج تهران؟!

در سیزدهمین حراج تهران تابلوی «خاطرات امید» آیدین آغداشلو به قیمت پایه یک میلیارد و 200 میلیون تومان عرضه شد و در نهایت به 10 برابر این قیمت یعنی 12 میلیارد تومان به فروش رسید. این تابلوی آغداشلو نه تنها گران ترین اثر سیزدهمین حراج تهران بود بلکه گران ترین اثر فروخته شده در تاریخ 13 دوره ی حراج تهران هم نام گرفت و از این حیث رکورددار شد.

این شیوه قیمت‌گذاری و فروش در شرایطی اتفاق افتاد که چندی قبل‌تر از آن «آیدین آغداشلو» گرافیست، نویسنده، منتقد فیلم تصویرگر کتاب‌های درسی و مجلات در توییتر، خبرگزاری‌ها رسمی و پایگاه خبری - تحلیلی با اتهام آزار جنسی مواجه شد. دامنه این افشاگری شکلی فرامرزی به خود گرفت و به رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور سرایت کرد.

تناولی محکومی که در حراج می‌تازد؟

اما ماجرای فروش 14 میلیاردی اثری از پرویز تناولی به قیمتی بیش از 14 میلیارد تداعی کننده نوع سیاستگذاری سیزدهمین دوره حراج تهران در دوره قبل است. حواشی مربوط به «پرویز تناولی» این روزها به اوج خود رسیده است اما در فضای رسانه‌ای کشور بازتاب کمتری دارد.

به گزارش مشرق شنیده‌ها حاکی از آن است که تناولی در خارج از کشور به سر می‌برد و پیش از آن با شکایت یک مجموعه‌دار به نام «مریم‌ گودرزی» طی یک معاوضه از یک گالری‌دار محکوم به پرداخت شش میلیون و ششصد هزار دلار شده است.Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy