Wednesday, Jan 26, 2022

صفحه نخست » بیانیه مطبوعاتی فیلیپ لامبرت، رئیس سبزهای پارلمان اروپا درباره حقوق بشر در ایران و اعتصابیون در وین

lambert.jpgبیانیه مطبوعاتی فیلیپ لامبرت،

نماینده پارلمان اروپا و رئیس سبزها در پارلمان اروپا

باید حقوق بشر در مرکز گفتگوهای مهم و در سطح بالای اتحادیه اروپا و ایران باشد

۲۵ ژانویه ۲۰۲۲

چندین روز است که آقای بری روزن از گروگان های سابق سفارت آمریکا در تهران برای آزادی زندانیان دو تابعیتی در ایران، در برابر محل گفتگوهای برجام در وین دست به اعتصاب غذا زده است.
او در این کار تنها نیست، بلکه تعدادی از تلاش گران حقوق بشری و زندانیان سیاسی پیشین در ایران، مانند نزار زکا، شهروند لبنانی ـ آمریکایی که چهار سال در ایران زندانی بود و هم چنین جمشید برزگر زورنالیست و شاعر ایرانی او را همراهی می کنند.

احزاب سبز اروپا همواره در پارلمان اروپا و در همه مجامع بین المللی و هم چنین در سطح دولت های کشورهای اروپایی بارها از حکومت ایران خواسته است تا تعهدات و وظایف بین المللی خود در زمینه حقوق بین الملل و حقوق بشر را رعایت کرده و همه زندانیان سیاسی و عقیدتی را آزاد کند.
یدین منظور و به موازات مذاکرات کنونی با ایران در وین، باید حقوق بشر به ویژه شرایط مدافعان حقوق بشر در صدر گفتگوهای اتحادیه اروپا و ایران باشد. همچنین از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می خواهم که توجه و پشتیبانی خود از مبارزان حقوق بشر در ایران را افزایش دهند.

فیلیپ لامبرت، رئیس سبزهای پارلمان اروپا
philippe.lamberts@europarl.europa.eu
تلفن: ۰۰۳۲۲۲۸۴۵۳۸۸Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy