Thursday, Feb 3, 2022

صفحه نخست » بیانیه شهرداری تهران بعد از انتشار ویدیوی جنجالی رقص زنان در سالن‌ این نهاد

raghs.jpg دویچه وله ـ رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران در واکنش به ویدیوی رقص زنان در یکی از سالن‌های این نهاد گفت، "اجرای چنین برنامه‌هایی مغایر با هنجارها و ارزش‌های فرهنگی جامعه بوده و به هیچ وجه مورد تایید شهرداری تهران نیست".

عبدالمطهر محمدخانی، رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران روز پنجشنبه ۱۴ بهمن (۳ فوریه) به انتشار ویدیوی رقص زنان در یکی از سالن‌های این نهاد کە در روزهای گذشته خبرساز بودە است، واکنش نشان داد.

به گفته او، "اجرای چنین برنامه‌هایی مغایر با هنجارها و ارزش‌های فرهنگی جامعه بوده و به هیچ وجه مورد تایید شهرداری تهران نیست".

پخش ویدیویی از رقص زنان در روزهای گذشته حاشیەهای زیادی بە دنبال داشته است. در این ویدیو چند زن دیده می‌شوند کە همراه پخش آهنگی از شهرام ناظری روی صحنه می‌رقصند.

رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران در حساب توییتر خود در واکنش به انتشار این فیلم نوشتە است "بعد از دروغ شاخدار بستن کوه‌ها و پارک‌ها توسط شهرداری تهران، اینبار خبر جعلی اجرای برنامه رقص گروهی زنان در برج میلاد با هدف تخریب شهرداری در تیراژ وسیع منتشر شد".

***

محمدخانی خطاب به "مردم دغدغه‌مند عزیز" که به گفته او "نگران" شده‌اند، نوشتە است کە این مراسم متعلق به شهرداری تهران نبوده و این فیلم متعلق به یک مدرسه دخترانه است که یکی از سالن‌های ورزشی شهرداری را برای برگزاری برنامه فرهنگی اجاره کرده است.

واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی

در شبکه‌های اجتماعی هم واکنش‌ها به پخش این ویدیو متفاوت بودە است. برخی با توجه به منتصب بودن شهردار فعلی تهران به محافظەکار‌ها، از عدم واکنش جریان‌های اصولگرا و تندرو ابراز تعجب کردەاند. با این توجیه کە چرا در گذشته و در زمانی کە شهرداری تهران در کنترل اصلاح‌طلب‌ها بود، در موارد مشابه کار به دادگاه و احضار شهردار رسیده است.

👈 مطالب بیشتر در سایت دویچه وله

از سوی دیگر بخشی از کاربران از اجرای همچنین مراسمی با حضور زنان استقبال کردەاند و گفتەاند کە رقص و موزیک نه تنها با فرهنگ ایرانی در مغایرت نیست، بلکه بخشی از فرهنگ ایرانیان است.

رقص کودکان و احضار شهردار پیشین به دادگاه

در گذشته نیز انتشار فیلم‌های مشابه حاشیه‌هایی برای شهرداری تهران ایجاد کردە بود.

اجرای مراسمی در اسفند سال ۹۶ که به مناسبت روز زن در برج میلاد تهران از سوی شهرداری وقت تهران برگزار شد، حاشیه‌های بسیار زیادی بە دنبال داشت.

در آن مراسم شماری دختربچه روی سن رفتند و با موسیقی زنده رقصیدند. اصولگرایان و رسانه‌های وابسته به آنها، این مراسم را "خلاف عفت عمومی" خواندند و جنجالی تبلیغاتی به راه انداختند.

پرونده‌ای علیه محمدعلی نجفی، شهردار وقت تهران در دادسرای تهران تشکیل شد و دادستان تهران اعلام کرد که از شهردار و سایر عوامل "برنامه مبتذل" جشن شهرداری به مناسبت روز زن تحقیق کرده‌ است.

احمد علم‌الهدی، امام جمعه تندروی مشهد، برنامه‌ریزان این مراسم را "ستون پنجم دشمن" خوانده بود.Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy