Tuesday, May 24, 2022

صفحه نخست » «حسین عبدالباقی» دقیقاً کجایی؟

did24.jpgبه گزارش دیده بان ایران؛ طی ساعات گذشته، خبرهای ضدونقیضی درباره مرگ و بازداشت عبدالباقی به گوش می‌رسد. خبرگزاری تسنیم، دو خبر متفاوت درباره بازداشت و مرگ مالک ساختمان تجاری «متروپل» آبادان را کار کرده که کمی شبهه‌برانگیز است.

خبر نخست: بازداشت پیمانکار و مالک ساختمان متروپل آبادان

دادستان ویژه آبادان گفت: در پی ریزش بخشی از برج نیمه کاره متروپل واقع در خیابان امیرکبیر آبادان که صبح امروز به صورت ناگهانی رخ داد پیمانکار و مالک ساختمان بازداشت شدند.

خبر دوم: مالک و پیمانکار متروپل در محل حادثه فوت کردند!

دادستان خوزستان گفت: مالک و پیمانکار اصلی ساختمان متروپل که از متهمان بوده و دستور بازداشت وی نیز صادر شده بود و در جریان ریزش ساختمان در محل حضور داشت در جریان این حادثه جان خود را از دست داد.

گفتنی است ظهر روز دوشنبه در جریان ریزش یک ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان تعدادی از مردم کشته و زخمی شدند که با توجه به در جریان بودن کار آواربرداری همچنان تعداد دقیقی از محبوسان این حادثه در دست نیست.

بیشتر بخوانید:

حسین عبدالباقی متخلفی که مسئولان به او خیر امنیت ساز می گویند، کیست؟

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ دیروز دوم خرداد ماه بخشی از ساختمان متروپل آبادان فروریخت. این حادثه تاکنون ۵ کشته و ۲۷ مصدوم بر جای گذاشته و بر اساس برخی از گزارش‌ها حدود ۸۰ نفر در ساختمان متروپل آبادان حبس شده‌اند.

تیم‌های امداد و نجات به آبادان اعزام شده‌اند. اما در این میان مردم انتقادات بسیار زیادی به مالک اصلی ساختمان و پیمانکار آن یعنی حسین عبدالباقی دارند. چراکه ساختمان متروپل در حالی فرو ریخته که هنوز افتتاح هم نشده بود و افراد بسیاری در خصوص مشکلات این ساختمان هشدار داده بودند.

ساعتی بعد از ریزش ساختمان متروپل آبادان، دادستان ویژه آبادان دستور بازداشت مالک و پیمانکار این برج را صادر کرد. اما حسین عبدالباقی کیست و انتقاداتی که به وی وارد می‌شود کدام است؟

برج متروپل آبادان توسط هلدینگ عبدالباقی ساخته شده بود. با مراجعه به سایت هولدینگ عبدالباقی در معرفی این شرکت آمده که این هولدینگ از سال ۱۳۳۶ در شهرستان آبادان و در قالب گروه ساختمانی مسکن شروع به فعالیت کرده است.

این هولدینگ پروژه‌های مختلفی در حوزه طراحی و احداث ساختمان‌های مسکونی، مراکز اداری- تجاری- رفاهی، انبوه سازی، مراکز درمانی و شهرک‌سازی در کارنامه خود دارد. از سال ۷۱ به این سو، شرکت عبدالباقی توسعه پیدا کرد و وارد فعالیت در حوزه‌های مدیریت کارگاه‌ها و فروشگاه‌های تولید و توزیع آجیل و خشکبار و ایجاد رستوران‌های زنجیره ای شد و هولدینگ عبدالباقی شکل گرفت.

حسین عبدالباقی ارتباطات متعددی با مسوولان کشوری و استانی دارد، به گونه ای که برای کلنگ زنی و افتتاح پروژه های شخصی اش مسوولان رده بالا هم حضور پیدا می کنند... او به عنوان "خیّر امنیت ساز" هم لوح تقدیر گرفته بود!

photo_2022-05-24_06-00-39.jpgعلت ریزش ساختمان متروپل چیست؟

رئیس کل دادگستری استان خوزستان در پی ریزش ساختمان در دست احداث متروپل در آبادان، دستور بررسی دقیق علت و عوامل حادثه، امدادرسانی به مصدومان و برخورد سریع و قاطع با کلیه مرتبطین و مسببین حادثه را صادر کرد.

‌تصاویر و ویدئوهایی در فضای مجازی وجود دارند که پیش بینی کرده بودند این ساختمان به دلیل عدم رعایت اصول کیفی و پایداری بنا مشکل‌ساز شود.

‌‌‌طبق برخی گزارش‌ها، سازه اصلی متروپل به قدری سست بود که ستون اصلی و حمال مجتمع‌ها نشست کرده و شکم داده بود. اعتراضات به ساخت این بنای ناایمن، باعث شد که بهمن سال گذشته، کارشناسان نظام‌مهندسی آبادان از این بنا بازدید و «‌‌‌‌‌‌‌‌در خصوص ایرادات موجود، موارد و مشکلات یافت شده را صورت‌جلسه نمودند».

سایت نظام مهندسی آبادان همچنین اعلام کرده که در این بازدید، «حسین عبدالباقی مالک و سرمایه‌گذار این پروژه بر آمادگی گروه اجرایی این پروژه در خصوص رفع مشکلات یا ایرادات ابلاغ شده از جانب سازمان نظام مهندسی تاکید نمود.»

اما مشکلات این ساختمان نهایتا نشان داد که هشدارها بی مورد نبوده و این ساختمان امروز دوم خرداد ماه فروریخت.تنها با حمایت شما خبرنامه گویا خواهد توانست به ارائه محتوای خبری بی‌طرفانه خود ادامه دهد
Copyright© 1998 - 2022 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy