Saturday, Jul 2, 2022

صفحه نخست » شلیک به سوی امام جماعت در اصفهان

akhavan_070222.jpgایران وایر - صبح روز شنبه ۱۱ تیر، امام جماعت مسجدی در اصفهان هدف تیراندازی یک موتورسوار ناشناس قرار گرفت و از ناحیه پهلو زخمی شد.

رسانه‌های ایران هویت روحانی هدف قرار گرفته را محسن اخوان اعلام کرده و نوشته‌اند که وی مدیر یک مدرسه تبلیغی در حوزه علمیه اصفهان بوده است.

علیرضا ناجی، مسئول واحد روابط عمومی حوزه علمیه اصفهان درباره جزییات این رویداد به خبرگزاری ایمنا گفت: امام جماعت مسجد بقیه‌الله میدان برازنده اصفهان بعد از نماز صبح از مسجد خارج شده و در مسیر مورد حمله موتورسواری که به ظاهر فاصله زیادی با امام جماعت داشته قرار گرفته است.

به گفته ناجی، این موتور سوار با شلیک گلوله‌ای به امام جماعت سپس متواری می‌شود.

مسئول واحد روابط عمومی حوزه علمیه اصفهان ادامه داد که این گلوله به پهلوی این امام جماعت اصابت کرده اما به اندام‌های حیاتی او آسیبی وارد نشده است.

وی با بیان اینکه امام جماعت مسجد بقیه الله به بیمارستان منتقل شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته است، اضافه کرد: براساس آخرین خبری که از خانواده او داریم حال مساعدی دارد و گلوله از بدنش خارج شده است.

حملات به روحانیون در ایران طی ماه‌های گذشته افزایش چشمگیری یافته و در مواردی ابعاد مرگباری به خود گرفته است.

در فروردین ماه امسال، فردی به نام عبداللطیف مرادی که ازبک‌ابار خوانده شده ۳ روحانی را در صحن امام هشتم شیعیان در مشهد با چاقو هدف قرار داد که دو نفر از آن‌ها کشته شدند.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

عبداللطیف مرادی تنها ۷۷ روز پس از این رویداد توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی اعدام شد.

در روز ۱۳ خرداد امسال نیز، فرد جوانی پس از خطبه‌های نماز جمعه اصفهان با چاقو به یوسف طباطبایی نژاد، امام جمعه این شهر حمله کرد. طباطبایی در جریان این حمله جراحت مختصری برداشت.Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy