Saturday, Jul 9, 2022

صفحه نخست » نشان دادن علامت «...اک» به بیلبوردهای کمپین عفاف

bilakh_071022.jpgایران وایر - روز یکشنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۱، شهروندان شهرستان شهسوار در استان مازندران با تجمع خود مانع از بازداشت یک زن معترض به حجاب اجباری توسط نیروهای پلیس شدند.

بر اساس ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، زنی میانسال در یکی از میادین شهسوار با برداشتن روسری و چرخاندن آن اعتراض خود را به حجاب اجباری نشان داد که در پی آن نیروهای پلیس برای دستگیری او وارد صحنه شدند.

پس از شنیده شدن فریادهای این زن، شماری از شهروندان حاضر در میدان در مقابل ماشین پلیس تجمع کرده و از بازداشت او جلوگیری کردند.

این رویداد در آستانه ۲۱ تیر انجام شده که از سوی جمهوری اسلامی به عنوان روز «عفاف و حجاب» نامگذاری شده است.

حکومت ایران از هفته‌های گذشته فشار سنگینی را برای تحمیل هر چه بیشتر حجاب اجباری آغاز کرده است.

روز گذشته، رسانه‌های ایران تصویری از نامه رئیس قرارگاه عفاف و حجاب وزارت کشور خطاب به یکی از مقامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را منتشر کرده‌اند که در آن درخواست «تسریع فیلترینگ» هوشمند برای «جلوگیری از افزایش بی بند و باری در جامعه» مطرح شده بود.

امامان جمعه منصوب علی خامنه‌ای نیز در جمعه گذشته بخش مهمی از خطبه‌های خود را به ضرورت برخورد شدیدتر با «بدحجابان» اختصاص دادند.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

در مقابل، شما زیادی از زنان با استفاده از هشتگ #حجاب_بی_حجاب اعلام کرده‌اند که در روز ۲۱ تیر، به نشانه اعتراض به این فشارها حجاب خود را برخواهند داشت.

***


Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy