Wednesday, Nov 23, 2022

صفحه نخست » «قالیشویی» تورقوزآباد که انبار اتمی از آب درآمد؛ «گاوداری» شورآباد چطور؟!

shoorabad_banner.jpgکیهان لندن - رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی با تکرار ادعای «صلح آمیز بودن برنامه‌های ایران» مدعی شده سایت‌های اعلام نشده‌ای که آژانس دست روی آنها گذاشته «گاوداری» و محل دپوی «آهن قراضه» است!

محمد اسلامی دوم آذرماه در یک سخنرانی با اشاره به قطعنامه شورای حکام علیه جمهوری اسلامی گفت «ما نمی‌توانیم بپذیریم آنها بیایند بگویند ایران سایت اعلام نشده دارد. جایی که گاوداری است و آهن قراضه در آن می‌فروشند، چطور می‌تواند سایت هسته‌ای باشد؟ چرا موارد اتهامی که تولیدکننده آنها یک جریان تروریستی است و در کشور ما اقدام به ترور دانشمندان ما کرده و انفجار و خرابکاری هسته‌ای انجام داده و با صدای بلند هم می‌گوید، من این کار را کردم، اینقدر راحت می‌تواند اتهام ناروای خود را پیش ببرد؟»

در قطعنامه شورای حکام به جمهوری اسلامی دستور داده شده فوری در مورد علت آثار اورانیوم کشف شده در تأسیسات مخفی پاسخگو باشد و برای روشن شدن مسئله با بازرسان آژانس همکاری کند.

👈مطالب بیشتر در کیهان لندن

محمد اسلامی آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصدی در سایت فردو قم و گازدهی به سانتریفیوژهای پیشرفته را که نقض برجام است واکنش به صدور قطعنامه اعلام کرد و گفت: «قبلاً اعلام کرده بودیم اگر قطعنامه‌ای صادر شود به آن واکنش نشان می‌دهیم، از این روز با حضور بازرسان آژانس برخی اقدامات هسته‌ای انجام شد از جمله گازدهی به زنجیره‌های جدید در نطنز و شروع تولید اورانیوم ۶۰ درصد در فردو.»

ادعای اسلامی در مورد اینکه تأسیسات اتمی «گاوداری» است یادآور ادعاهای محمدجواد ظریف و عباس عراقچی است که می‌خندیدند و ادعا می‌کردند انبار مواد رادیواکتیو و تجهیزات مرتبط با فعالیت‌های اتمی در تورقوزآباد «قالیشویی» است!

کیهان لندن امرداد ۱۴۰۱ در گزارشی به نقل از منابع آگاه نوشت که در پروژه‌های «لویزان»، «پارچین» و «شورآباد» نیز عین قالیشویی معروف تورقوزآباد، حکومت در پوشش «مدرسه» و «دامداری» برنامه‌های اتمی خود را پیش می‌برد. حالا خود رئیس انرژی اتمی اعلام کرده است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روی سایت‌هایی انگشت گذاشته که به ادعای محمد اسلامی «گاوداری» و محل دپوی «آهن قراضه» است!

پیش از این رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هشدار داد جمهوری اسلامی برای ساخت چند بمب اتمی، به اندازه کافی اورانیوم غنی‌شده در اختیار دارد.Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy