Tuesday, Nov 29, 2022

صفحه نخست » انتشار تصاویر زیادی از "طرفداران سوبسیده شده" جمهوری اسلامی در بازی ایران و آمریکا

بی بی سی - به رغم فشار قابل توجه ماموران قطری برای جلوگیری از نشان داده شدن هرگونه شعار اعتراضی از سوی تماشاچیان ایرانی، تعدادی از تماشاچیان موفق شدند نام «مهسا امینی» را بر روی کاغذ بنویسند و در استادیوم به نمایش بگذارند.

b1.jpgبرخلاف بازی‌های قبلی، تماشاچیان با تی‌شرت‌ها و شعارهای «زن، زندگی، آزادی» در هیچ یک از تصاویر مخابره شده از درون ورزشگاه محل بازی ایران و آمریکا دیده نمی‌شوند.

تعداد انگشت‌شماری از تصاویر در این مدت منتشر شده که برخی تماشاچیان با ابتکار عمل‌های متفاوت سعی کرده‌اند مخالفت خود را با حکومت جمهوری اسلامی نشان دهند.

***

تصاویر بسیاری از حاشیه بازی ایران و آمریکا توسط خبرگزاری‌های معتبر منتشر شده که در آن‌ها، تماشاچیان ایرانی با نشان‌های حمایت از جمهوری اسلامی دیده می‌شوند.

b2.jpg
استفاده از پرچم رسمی با نشان جمهوری اسلامی و ۲۲ الله اکبر بر روی آن و همچنین پرچم‌، لباس و شال‌هایی که بر رویشان عبارت I.R. Iran به معنای «جمهوری اسلامی ایران» نقش بسته است، رایج‌ترین نشانه‌هایی هستند که برخلاف بازی‌های قبلی در دست برخی از تماشاچیان دیده می‌شوند.

b3.jpgدر بازی‌های قبلی بسیاری با شعارهای «زن، زندگی، آزادی» و دیگر نشانه‌های حمایت از معترضان در استادیوم حضور داشتند.

در این بازی، چنین تصاویری به شکل معناداری بسیار کمتر است.

b4.jpgb5.jpg

***

در همین زمینه:Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy