Tuesday, Jan 3, 2023

صفحه نخست » مجله «شارلی ابدو»: ملاها به همانجایی برگردند که از آن بیرون آمدند

کیهان لندن نوشت:هفته‌نامه فکاهی «شارلی ابدو» در یک ویژه‌نامه به مناسبت سالگرد ۷ ژانویه ۲۰۱۷ و حمله تروریستی مرگبار به دفتر این نشریه، کاریکاتورهایی با مضمون «ملاهای قرون وسطایی» منتشر کرد. تصویر روی جلد این نشریه زنی برهنه با موهای افشان است که در مقابل ملاهای فرتوت پاهای خود را گشوده و به آنان می‌گوید: «برگردید به همانجایی که از آن بیرون آمدید». کنایه‌ای از این حقیقت که ملایان نیز از زهدان زنان پای به جهان گذاشته‌اند!

cartoon1.jpg

ملاها به جایی بر می گردند که از آن جا آمده اند!

***

گردانندگان این نشریه شماره ویژه‌ این هفته‌نامه را «سیلی محکم به ملاها» دانستند.

تهدید امیرعبداللهیان علیه شارلی ابدو به دلیل کاریکاتورهای علی خامنه‌ای: بی‌پاسخ نخواهد بود

ایران اینترنشنال - حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، در واکنش به انتشار ویژه‌نامه نشریه شارلی ابدو، مختص کاریکاتورهایی از علی خامنه‌ای، این نشریه فکاهی چاپ پاریس را تهدید کرد.

امیرعبداللهیان روز چهارشنبه ۱۴ دی در توییتی نوشت: «اقدام توهین‌آمیز و خارج از نزاکت در انتشار کاریکاتور علیه مرجعیت دینی و سیاسی بدون پاسخ قاطع و موثر نخواهد بود.»

در حالی که نشریه شارلی ابدو به دولت فرانسه وابسته نیست، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی دولت فرانسه را نیز تهدید کرد و گفت: «به دولت فرانسه اجازه نمی‌دهیم پا را از گلیم خود فراتر گذارد. آنها قطعا مسیر اشتباهی را انتخاب کرده‌اند. پیشتر این نشریه را در فهرست تحریم‌ها قرار دادیم.»

001b.png

این اظهارات امیرعبداللهیان در حالی است که جمهوری اسلامی به گفته سازمان‌های حقوق بشری و غیردولتی جهان، یکی از اصلی‌ترین دشمنان آزادی بیان است و رسانه‌ها را در ایران شدیدا سرکوب و روزنامه‌نگاران مستقل را زندانی می‌کند.

همچنین در جریان خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی، تهران رسانه‌های خارج از کشور را نیز تهدید کرد و در فهرست سیاه خود قرار دارد.

مطالب بیشتر در سایت ایران اینترنشنال

این توییت امیرعبداللهیان پس از انتشار ویژه‌نامه شارلی ابدو درباره رهبر جمهوری اسلامی منتشر شده است. این نشریه برای کشیدن کاریکاتورهایی درباره خامنه‌ای به دلیل نقش او در سرکوب خیزش سراسری، مسابقه گذاشته بود و چند نام ایرانی نیز در این شماره از مجله دیده می‌شود.

002b.jpg

کاریکاتور علی خامنه‌ای با هشتگ «آخوندها گم شوید» در میان آثار منتخب مجله شارلی ابدو است و این مجله پاداش برنده این مسابقه را «شجاعت نه گفتن به ظالمان دینی» اعلام کرد.

همچنین نشریه لوموند به تازگی کاریکاتور علی خامنه‌ای به گزینش شارلی ابدو را منتشر کرد.

لوموند نوشت: «این کاریکاتور در ویژه‌نامه هفتم ژانویه به مناسبت هشتمین سالگرد حمله به دفتر شارلی ابدو و در حمایت از زنان و مردان ایرانی در مبارزه با دیکتاتوری مذهبی منتشر شده است.»



Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy