Monday, Jan 30, 2023

صفحه نخست » کشته شدن ۹ عضو و یک فرمانده نظامی سپاه در حمله هوایی

xx.jpgالعربیه - بر این اساس، شمار کشته‌شدگان این دو عملیات به 10 نفر رسیده است بر این اساس، شمار کشته‌شدگان این دو عملیات به 10 نفر رسیده است

«دیدبان حقوق بشر سوریه» اعلام کرد، اسرائیل احتمالاً عامل حمله پهپادی به کامیون‌های حامل سلاح وابسته به سپاه پاسداران در حومه شهر مرزی «البوکمال» است.

این حمله، بامداد دوشنبه 10 بهمن، در روستای «الهری» و در نزدیکی مرز سوریه و عراق انجام شد و بر اثر آن چندین نفر کشته و زخمی شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه با استناد به منابع خود خبر داد، یکی از فرماندهان ایرانی شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی در سوریه با خودرویی به محل این حادثه رفت تا از مکان حمله بازدید کند. بر اساس این گزارش، چند هواپیمای بدون سرنشین خودروی او را مورد هدف قرار داده و این فرمانده نظامی و دو تن از همراهان غیرسوریه‌ای او در اثر این حمله کشته شدند.

بر این اساس، شمار کشته‌شدگان این دو عملیات به 10 نفر رسیده است. هیچ کدام از کشته‌شدگان شب گذشته سوریه‌ای نیستند.

همزمان با حمله پهپادی به این «کامیون‌های یخچال‌دار»ی که از خاک عراق وارد سوریه شده بودند، هواپیماهای بدون سرنشین متعلق به ائتلاف غربی به رهبری ایالات متحده نیز در آسمان سوریه پرواز کردند.

👈مطالب بیشتر در سایت العربیه

حضور 15 هزار شبه‌نظامی وابسته به ایران در سوریه

ناظران تخمین می‌زنند که حدود 15 هزار شبه‌نظامی از عراق، افغانستان و پاکستان با گفتمانی فرقه‌گرایانه توسط جمهوری اسلامی آموزش دیده و اغلب آنها در «دیرالزور» به ویژه در منطقه‌ای بین شهرهای مرزی البوکمال و المیادین مستقر شده‌اند.

پایگاه‌های شبه‌نظامیان ایرانی عموماً در غرب رود فرات و در استان دیرالزور متمرکز شده‌ و از طریق گذرگاه مرزی البوکمال، تدارکات خود را از خاک عراق دریافت می‌کنند.Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy