Friday, Apr 21, 2023

صفحه نخست » فیلم جنجالی اعتراض بسیجیان در دیدار هفته پیش با خامنه‌ای

این ویدئو مربوط به دیدار دانشجویان و رهبر در هفته پیش است. هرچند بخش‌هایی از ویدئو بریده شده اما نارضایتی و اعتراض گروهی از بسیجیان به رهبر کاملا دیده می‌شود.

***

tanesh.jpgانتشار ویدئویی از دیدار اخیر دانشجویان با آیت‌الله علی خامنه‌ای در مقر رهبری و واکنش رهبر جمهوری اسلامی به آن خبر ساز شده است. برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی این بخش از دیدار را «تنش آلود» توصیف کرده‌اند.

بی بی سی - دیدار آقای خامنه‌ای با «جمعی از دانشجویان و فعالان تشکل‌های دانشجویی» روز چهارشنبه بیست و نهم فروردین برگزار شده اما این بخش از ویدئو که در آن شماری از دانشجویان به او اعتراض می‌کنند و آقای خامنه ای تلاش می‌کند با سخنرانی و عوض کردن لحن خود اعتراضات را آرام کند، به تازگی منتشر شده است.

این دیدار همان جلسه‌ای است که آقای خامنه‌ای در آن با برگزاری رفراندوم برای حل مسائل ایران مخالفت کرد.

در بخشی دیگر از این سخنرانی آقای خامنه‌ای به دانشجویان می‌گوید «اداره کشور سخت است» اما یکی از دانشجویان از ردیف های اول، با قطع کردن سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی، اعتراضاتی را بیان میکند. به نظر می رسد او در جواب آقای خامنه‌ای می گوید «به شرطی که حرف مردم را گوش کنید... شما می‌گویید شفافیت... اما هر روز بلایی سر مردم می‌آید».

آقای خامنه‌ای در پاسخ می‌گوید «اگر همین طور بخواهیم دهن به دهن کنیم که کار پیش نمی رود».

در ادامه این ویدئو، رهبر جمهوری اسلامی ایران می‌گوید «وقت تمام شد و حرف‌ها خیلی زیاد است» اما با شروع همهمه بین حضار، جمله او نیمه کاره می‌ماند و آقای خامنه‌ای پس از مکث کوتاهی شروع به ادامه سخنرانی می‌کند اما با تداوم صداهای اعتراضی، سپس لحن خود را بالاتر می‌برد اما باز به دلیل فضای موجود، نمی تواند جمله خود را به پایان برساند.

با اختلال در پایان بندی سخنرانی آقای خامنه ای، شخصی به روش مرسوم در سخنرانی‌های رهبر جمهوری اسلامی ایران تلاش می ‌ند تا با دعوت حضار به فرستادن تکبیر، نظم جلسه را برقرار کند اما دانشجویان از فرستادن تکبیر خودداری می‌کنند. پس از لحظاتی سپس آقای خامنه ای با گفتن «والسلام علکیم» به سخنرانی خود پایان می‌دهد.

تحلیل کانال کوچه:

***Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy