Tuesday, Oct 3, 2023

صفحه نخست » فضای امنیتی بیمارستانی که دختر مترو بستری شده است

3-2.jpgرادیو فردا - یک منبع در بیمارستان فجر نیروی هوایی تهران در گفتگو با رادیو فردا از حاکم شدن جو امنیتی در اطراف این بیمارستان که یک دختر دانش‌آموز بعد از بیهوش شدن در آن بستری شده است، خبر داد.

همزمان خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، والدین این دختر نوجوان را مقابل دوربین آورد.

این دختر دانش‌آموز به نوشته سایت هه‌نگاو «آرمیتا گراوند» نام دارد و ۱۶ ساله و اهل کرمانشاه است و بر اساس گزارش‌ها، روز ۹ مهر بعد از بیهوش شدن در ایستگاه مترو شهدا به این بیمارستان منتقل و در بخش آی‌سی‌یو بستری شده است.

یک منبع در بیمارستان فجر به رادیو فردا گفت که فضای امنیتی در اطراف این بیمارستان و بویژه بخش آی‌سی‌یو آن حاکم است و مأموران لباس شخصی در بیمارستان حضور دارند.

این منبع به نقل از شاهدان عینی که همراه این دختر دانش آموز به بیمارستان رفته بودند به رادیوفردا گفت که هنگام ورود سه دختر دانش‌آموز به ایستگاه مترو، چند مأمور به آن‌ها که حجاب اجباری نداشتند تذکر دادند و پس از درگیری لفظی، یک مأمور یکی از دختران را هل داد.

به گفته این منبع،‌ دختر دانش آموز که هل داده شده بود، به زمین افتاد و پس از دقایقی با کمک دو دختر دیگر بلند شده و به سمت واگن مترو رفتند.

مقامات جمهوری اسلامی این موضوع را رد کرده و دلیل بیهوش شدن او را «افت فشار» اعلام کرده‌اند، با این حال نه فیلم‌های کامل مترو را پخش کرده‌اند و نه اجازه می‌دهند که خبرنگاران مستقل از این واقعه گزارش تهیه کنند. خبرنگار شرق نیز که برای تهیه گزارشی در این زمینه به بیمارستان فجر رفته بود، برای ساعاتی توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

در این میان، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) روز سه‌شنبه مصاحبه‌ای با پدر و مادر این دختر منتشر کرد که در آن نام این دانش‌آموز ۱۶ ساله نام آورده نشد و به وضعیت جسمی فعلی او نیز اشاره‌ای نشد.

در حالی که مشخص نیست که این مصاحبه در چه شرایطی ضبط شده است، مادر این دختر فقط می‌گوید: «دخترم فکر کنم فشارش افتاده، نمی‌دونم فکر کنم گفتند فشارش افتاده یا خورده زمین بعد سرش به لبه مترو خورده.»

یک دختر جوان که در این فیلم به عنوان یکی از بستگان دانش‌آموز بستری‌شده معرفی شده است، می‌گوید که خانواده این دختر فیلم‌ها را دیده‌اند و بعد از بررسی، فیلم پخش شده است.

پدر و مادر او هم تایید می‌کنند که فیلم ها را دیده‌اند. آن‌ها می‌گویند فکر نمی‌کنند «چیزی که مردم می‌گویند درست باشد.»

این مصاحبه در حالی است که تاکنون فقط فیلم یک دوربین مداربسته مترو ایستگاه شهدا از سوی خبرگزاری دولتی ایرنا منتشر شده است که نشان می‌دهد سه دختر دانش‌آموز که حجاب اجباری بر سر ندارند، داخل واگن مترو می‌شوند و چند ثانیه بعد چند نفر، یک دختر را بیرون می‌کشند.

اما هنوز فیلم‌ دوربین‌های مداربسته از لحظه ورود این سه دختر به ایستگاه مترو شهدا و همچنین پیش از ورود آن‌ها به واگن مترو منتشر نشده است.Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy