Wednesday, Oct 25, 2023

صفحه نخست » تعلیق پروانه طبابت پزشک معروف بعد از انتشار این فیلم

dr.jpgصدای آمریکا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد پروانه طبابت یک پزشک به دلیل «انجام رفتار ناپسند و دور از شئونات اسلامی» تعلیق شد.

خبرگزاری حکومتی ایرنا در روز پنجشنبه ۴ آبان گزارش داد که یکی از پزشکان حین دریافت لوح تقدیر در مراسم تجلیل از پزشکان نمونه آمل اقدام «هنجارشکنانه» انجام داده است.

فرهاد غلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، این پزشک را «متخلف و قانون‌شکن» خوانده و گفته است که تعلیق پروانه طبابت او در دستور کار نظام پزشکی قرار گرفته است. به گفته غلامی علاوه بر تعلیق پروانه طبابت این پزشک نمونه در آمل، مدیران حاضر در این همایش هم به هیات تخلفات اداری و انتظامی معرفی شده‌اند.

***

مسئولان جمهوری اسلامی ایران حجاب اجباری و ممنوعیت‌های آزادی‌های اجتماعی را «هنجار» معرفی کرده و هرگونه مقاومت در این حوزه‌ها را به بهانه «هنجارشکنی» مورد تنبیه قرار می‌دهند.

این در حالی است که عفو بین‌الملل پیشتر تشدید سرکوب مخالفان حجاب اجباری را بازتاب موضع حکومت ایران در «نادیده‌گرفتن تاسف‌بار» حقوق انسانی زنان برشمرده است.

عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای تشدید سرکوب‌ زنان طرفدار حجاب اختیاری‌ را نشانه «تلاش ناگزیر» حکومت برای «تثبیت سلطه و قدرت» بر کسانی دانسته است که در پی اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» جسورانه در مقابل «چندین دهه ظلم و نابرابری» ایستادند.Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy