Friday, Jun 14, 2024

صفحه نخست » اخبار متناقض از کشته شدن پدر شوهر زینب سلیمانی

soleimani.jpgآیا نفر دوم حزب‌الله لبنان کشته شده است؟

یورونیوز - رسانه‌های عربی گزارش‌های متناقضی درباره کشته شدن هاشم صفی‌الدین از مسئولان ارشد حزب‌الله و پدر شوهر زنیب سلیمانی منتشر کرده‌اند.

شبکه خبری القاهره در گزارشی می‌گوید هاشم صفی‌الدین رئيس اجرایی حزب‌الله و نفر دوم این گروه لبنانی در حمله پهپادی اسرائيل در منطقه جناتا کشته شده است. بر اساس این گزارش صفی‌الدین در پی حملات اسرائيل به یک ساختمان سه طبقه جان خود را از دست داده است. سایر رسانه‌های مصری هم چنین خبری را تایید کرده‌اند.

با این حال هنوز حزب‌الله لبنان چنین خبری را تایید نکرده است. رضا صفی‌الدین پسر هاشم، همسر زینب سلیمانی، دختر قاسم سلیمانی است.

بر اساس گزارش، تعداد کشته‌شدگان این حمله ۲ نفر بوده و تعداد نامشخصی هم مجروح شده‌اند. برخی رسانه‌ها شمار مجروحان این حمله را ۱۴ نفر ذکر کرده‌اند. برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز مدعی شده‌اند که هاشم صفی‌الدین در این حمله کشته نشده و جان سالم به در برده است.

👈مطالب بیشتر در سایت یورونیوز

خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی، ایرنا هم در گزارشی نوشته است که اخبار ضد و نقیض از «شهادت» هاشم صفی‌الدین حکایت دارد.

مقام‌های اسرائيلی هم هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند. البته اسرائيل به صورت معمول در خصوص ترورهایی که انجام می‌دهد اظهار نظر نمی‌کند و مسئولیت آنها را برعهده نمی‌گیرد. در نتیجه حتی در صورتی که این مسئول ارشد حزب‌الله در این حمله پهپادی کشته شده باشد، انتظار می‌رود که واکنشی از سوی اسرائيل در این رابطه منتشر نشود. با این حال انتظار می‌رود حزب‌الله لبنان به زودی نسبت به این خبر واکنش نشان دهد.

در هفته‌های اخیر تنش‌ها میان حزب‌الله لبنان و اسرائيل بالا گرفته و ارتش این کشور چندین مقام ارشد این گروه لبنانی را ترور کرده است. روز چهارشنبه حزب‌الله لبنان تایید کرده بود که طالب عبدالله از مهم‌ترین فرماندهان این گروه در جنگ ماه‌های اخیر این گروه لبنانی با اسرائيل کشته شده است.

بر اساس گزارش‌ها اسرائيل در حمله‌ای به جنوب لبنان در شهرک جویا توانسته بود علاوه بر طالب عبدالله سه نفر دیگر از اعضای حزب‌الله را هم به قتل برساند. خبرگزاری رویترز گزارش داده بود که طالب عبدالله ملقب به ابوطالب فرمانده گروه حزب‌الله در منطقه مرکزی نوار مرزی لبنان با اسرائيل بوده است.

هاشم صفی‌الدین که گفته می‌شود در حمله تازه اسرائيل کشته شده، مسئول شورای اجرایی حزب‌الله است که قوه مجریه این گروه لبنانی محسوب می‌شود. رسانه‌های داخلی ایران نوشته‌اند که او تمام موسسات پشتیبانی و مردمی حزب‌الله را اداره می‌کند.

پیشتر در سال ۱۳۹۹ رسانه‌ها در ایران خبر داده بودند که زینب سلیمانی دختر قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، با پسر هاشم صفی‌الدین به نام رضا صفی‌الدین ازدواج کرده است.Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy