Tuesday, Jul 9, 2024

صفحه نخست » نامه مهم پزشکیان به مخبر

letter2.jpgایران وایر - مسعود پزشکیان، رییس جمهور منتخب نظام جمهوری اسلامی در نامه‌ای به محمد مخبر، کفیل ریاست جمهوری درخواست کرد در وزارتخانه ها و معاونت های ریاست جمهوری از هرگونه عزل و نصب نیروی جدید جلوگیری شود.

رسانه‌های ایران، روز سه‌شنبه ۱۹ تیر تصویر این نامه را منتشر کرده‌اند که در آن پزشکیان تاکید کرده تا استقرار دولت چهاردهم در هیچ‌کدام از وزارت‌خانه ها و معاونت‌های رییس‌جمهوری و همین طور شرکت‌های وابسته از عقد یا عملیاتی کردن قراردادهای جدید یا ایجاد هرگونه تعهد به هر شکل خودداری شود.

مسعود پزشکیان همچنین از مخبر خواسته است از عزل و نصب افراد و هرنوع استخدام و به کارگیری نیروی جدید اجتناب شده و در موارد استثنایی این کار با مجوز کتبی مخبر انجام شود.

پزشکیان همچنین به مخبر تاکید کرده مصوبات دولت سیزدهم که دارای بار یا آثار مالی است، پس از هماهنگی با وی ابلاغ شود.

letter.jpgدر روزهای گذشته شماری از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب و نزدیکان مسعود پزشکیان درباره اقدامات دولت سیزدهم در استخدام گسترده در ادارات دولتی و نیز هدررفت منابع هشدار داده بودند.

👈مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

سایت عصر ایران، روز گذشته به نقل از جواد امام، سخنگوی جبهه اصلاحات نوشت: در حال حاضر با ⁧ خروج بی‌ضابطه آب سدها⁩ به‌طرز عجیبی روزانه ۱۲۳ هزار و ۹۷۷ مگاوات ساعت انرژی برق تولید می‌شود و به‌سرعت تراز سدها پایین می‌آید.

آقای امام هشدار داده بود ‏طی تقریباً ۲۰ روز بعد سد شهید عباسپور و مسجد سلیمان از مدار خارج و تولید گتوند هم تقریباً صفر خواهد بود. این یعنی کابینه جدید با کسری ۸ هزار مگاوات انرژی برقابی کار خود را آغاز خواهد کرد.

پیش از این نیز، چندی پیش حمیده زرآبادی، سخنگوی ستاد انتخابات او در پستی در شبکه اجتماعی اکس، با اشاره به بخشنامه مخبر به کلیه دستگاه‌های اجرایی درباره عدم تغییر و جا به جایی در ساختارهای سازمانی و جا به جایی نیروی انسانی، نوشته بود:‌ علی‌رغم صدور بخش‌نامه به تمامی دستگاه‌های اجرایی مبنی‌بر خودداری از هر گونه تغییر در ساختارهای سازمانی، جابه‌جایی نیروی انسانی و... تا استقرار دولت چهاردهم، گزارش‌های واصله از صدور احکام بی‌رویه، بدون‌ضابطه و خلاف بخش‌نامه مذکور در دستگاه‌های اجرایی و زیر‌مجموعه‌های آن خبر می‌دهد.Copyright© 1998 - 2024 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy