جمعه 11 آذر 1384

چاپ کتاب "حقوق تعهدات و اجرای قهری آن در ایران" در فرانسه، چکامه بزرگمهر

به تازگی کتابی درباره « حقوق تعهدات و اجرای قهری آن در ایران» توسط حسن فرشتیان به نگارش درآمده و به وسیله ناشر معروف فرانسوی،Les Indes savantes به چاپ رسیده و وارد بازار شده است.

پس ازقریب به دو دهه انزوا ایران به تازگی شروع به ورود به صحنه حقوقی بین المللی و باز نمودن در های بازرگانی و اقتصادی خود به روی سایر کشور ها نموده است. فقدان منابع به زبان فرانسه برای شناخت سیستم حقوقی ایران کاملا محسوس است و تدوین اثری برای رفع این نیاز انگیزه نگارش این کتاب در مورد حقوق تعهدات در ایران که منبع سایر شاخه های حقوقیست بوده است. قانون گذار در ایران ضمن تلاش برای مدرنیزه کردن قوانین داخلی به مقررات اسلامی نیز پایبند مانده است . قانون اساسی ایران قضات را موظف میسازد که در موارد خلا قانونی به منابع شرعی استناد نمایند. نتیجتا حقوق ایران از دو منبع اساسی برخوردار میگردد منبع شرعی و حقوق کشورهای خارجی که در زمینه حقوق تعهدات حقوق کشور فرانسه مورد توجه حقوق ایران بوده است.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

حسن فرشتیان تحصیلات حقوقی خود را در ایران و فرانسه به انجام رسانده و دکتری خود را در این رشته از دانشگاه ریم اخذ نموده است. وی در داننشگاههای تهران و مشهد به تدریس میپردازد و متخصص حقوق تطبیقی می باشد. وی آثار متعددی در زمینه مسایل حقوقی و فقهی به رشته تحریر در آورده است.

Les Indes savantes ناشر:
نویسنده : حسن فرشتیان
کد بین المللی کتاب : 2.84654.096.9
335 صفحه
قیمت: 33 یورو


چکامه بزرگمهر، پاریس

دنبالک:

فهرست زير سايت هايي هستند که به 'چاپ کتاب "حقوق تعهدات و اجرای قهری آن در ایران" در فرانسه، چکامه بزرگمهر' لينک داده اند.
Copyright: gooya.com 2016