سه شنبه 2 مهر 1387

احمدی نژاد در جمع متخصصين ايرانی در آمريکا: ايران امروز جزو امن‌ترين کشورهای جهان است، ايسنا


رييس جمهور کشورمان دوشنبه شب به وقت نيويورک با جمعی از متخصصين ايرانی در آمريکا ديدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) به نيويورک، دکتر محمود احمدی‌نژاد با اشاره به نقش مهم ايرانيان خارج از کشور در ارتباط با مطرح کردن فرهنگ ايرانيان، اظهار داشت: ايرانيان و ملت ايران همواره در طول تاريخ در تحولات جهانی نقش تعيين‌کننده‌ای داشته‌اند.

وی گفت: ملت ايران يک ملت منزوی نبوده و هميشه در خط مقدم حرکت می‌کرده است و در واقع با اتکاء به نوآوری حرفی برای گفتن در عرصه‌ی جهانی داشته است و هيچگاه وبال ديگران نبوده است.

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

رييس جمهور کشورمان، با بيان اينکه نقش ايرانی‌ها در تاريخ نقش فرهنگی است، گفت: اين مسئله بسيار مهمی است چرا که هر ملتی در تاريخ با يک ويژگی شناخته می‌شود و ويژگی مهم ملت ايران ويژگی فرهنگی است. البته ايرانی‌ها هيچگاه عقايد و نظريات خود را به ديگران تحميل نکرده‌اند.

احمدی‌نژاد گفت: دنيا در آستانه تحولات بزرگی قرار دارد و شما نيز متوجه شده‌ايد که اين اتفاق بزرگ درحال رخ دادن است. نظمی که مبتنی بر روابط اقتصادی، سياسی و يک انديشه و فرهنگ خاصی است در حال فروپاشی است. نظمی که هيچگاه مورد قبول ملت ايران نبوده است. اين نظم يک‌جانبه سعی می‌کرد که خود را به ملت‌ها تحميل کند و هيچگاه ملت ايران زير بار چنين نظمی نرفت.

وی گفت: دوران اين وضعيت به پايان رسيده و شرايط جهان درحال تغيير است و در واقع ما در آستانه تحول جديدی هستيم.

رييس جمهور ادامه داد: اکنون مردم در نقاط مختلف دنيا از وضع موجود به شدت ناراحت و به آن معترض هستند و اين اعتراض روز به روز در حال افزايش است و کسی که از علم جامعه‌شناسی و مردم‌شناسی آگاهی داشته باشد می‌داند که اين وضعيت بيانگر اين است که ما شاهد يک تغيير و تحول بزرگ خواهيم بود و در واقع مردم جهان خواهان اين هستند که نظم عادلانه‌ای در عرصه‌ی جهانی حاکم شود و تمام ملت‌ها دارای کرامت باشند. مناسبات نيز دوستانه و دو طرفه باشد و همه به حق خود برسند و اين مسئله در حال تبديل شدن به يک خواسته‌ عمومی در نزد ملت‌هاست.

رييس جمهور در اين ارتباط به نقش ايرانيان به خصوص ايرانيان خارج از کشور اشاره کرد و گفت: شما بايد ديدگاه و فرهنگ مردم ايران را به جهانيان معرفی کنيد و در حال حاضر گوش‌ها و چشم‌های فراوانی برای شنيدن پيام ملت ايران وجود دارد.

احمدی‌نژاد با بيان اينکه ايرانيان مقيم خارج از کشور بايد با يکديگر باشند، گفت: وقتی که اتحاد داشته باشيد و با يکديگر باشيد بهتر می‌توانيد ديدگاه و فرهنگ ملت ايران را به جهانيان معرفی کنيد و در واقع اثرگذاری بيشتری در راستای اصلاح مناسبات کنونی خواهيد داشت.

وی گفت: يکی از کارهای خوبی که شما می‌توانيد بکنيد اين است که افراد را تشويق بکنيد که به ايران بيايند و ايران را ببينند و در واقع اين آمدن موجب می‌شود که تصوير ذهنی آنها از ايران اصلاح شود؛ چرا که در حال حاضر رسانه‌های غربی تلاش می‌کنند چهره‌ی نامناسبی از ايران ارايه کنند.

رييس جمهور با تاکيد بر اينکه «يکی از کارهای مهم شما معرفی ايران، معرفی فرهنگ و ديدگاه‌های ايران است»، گفت: «اين تلاش باعث می‌شود که بسياری از ديدگاه‌های نادرست در مورد ايران که به خاطر تبليغات منفی شکل گرفته است اصلاح شود.»

احمدی‌نژاد گفت: « هر ايرانی در خارج از کشور سفير ايران است.»

رييس جمهور کشورمان، گفت:« ما بايد همه دست به دست هم بدهيم و خودمان را به کل دنيا معرفی کنيم و تلاش کنيم که مناسبات به نفع ايران رقم بخورد.»

احمدی‌نژاد همچنين در بخش ديگری از صحبت‌های خود با اشاره به موقعيت کنونی ايران در عرصه‌ جهانی، گفت:« به لطف خداوند ايران امروز جزء امن‌ترين کشورهای جهان است و کسانی که می‌خواستند ما را مهار کنند و برای ما مشکل ايجاد کنند در اطراف ايران در گل گرفتار شده‌اند.»

وی گفت: « در همه جای دنيا ايرانيان افرادی موثر و سطح بالا هستند و همانطور که گفتم هر ايرانی در هر جايی که هست يک پرچم، يک سخنگو و يک سفير ايران است.»

رييس جمهور گفت:« من مطمئن هستم که ايرانی‌ها هرکجا که هستند روزی را بدون ياد ايران سپری نمی‌کنند.»

در اين مراسم علاوه بر رييس جمهور، الهام سخنگوی دولت، متکی وزير امور خارجه، خزايی نماينده‌ی ايران در سازمان ملل متحد و همچنين کوثری نماينده‌ی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و آشتيانی نماينده‌ی مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی نيز حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ايسنا، در اين مراسم که با افطار همراه بود تعدادی از متخصصان ايرانی به بيان دغدغه‌ها و ديدگاه‌های خود در ارتباط با ايران پرداختند.

Copyright: gooya.com 2016