Click for Amazing Phone Card
جمعه 2 اردیبهشت 1384

جمعي از اساتيد دانشگاه‌ها در نامه‌اي به مهندس ميرحسين موسوي: دعوت ما را بپذيريد و گام در عرصه‌ انتخابات رياست جمهوري نهيد، ايسنا

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: سياسي

ايمان داريم كه هماهنگي بين اركان نظام از يك سو، و تكيه بر ذخيره‌ بزرگ نيروهاي جوان از سوي ديگر، همراه با اتكا و اتكال به لطف و مهرباني خداوند متعال، تنها راه رستگاري اين مرز و بوم است".

"مي دانيم كه پاكدامني شما و نزديكانتان در بهره بردن از قدرتي كه در اختيار شما بوده، ايمانتان به امكان برداشتن گام هاي موثر در اصلاح و سازندگي، دغدغه خاطر هميشگي تان در قبال آنچه بر مردم كوچه و بازار مي گذرد، به روز بودن مطالعات تان و حفظ ارتباطتان با قشرهاي گوناگون جامعه از دانشگاهيان، فرهنگيان و ... و ايمان شما به اقدام ملي در عرصه هاي درون و بيرون مي تواند كشور را از سقوط به ورطه هاي فساد و اضمحلال و سكون و ركود حفظ كند"

جمعي از اساتيد دانشگاهها در نامه اي به مهندس ميرحسين موسوي، با اعلام اين مطلب و تبيين شرايط كنوني داخلي و خارجي خواستار حضور وي در عرصه انتخابات آتي رياست جمهوري شدند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) متن كامل اين نامه به شرح زير است:

بسمه تعالي

«همكار محترم جناب آقاي مهندس ميرحسين موسوي

با عرض سلام و تحيات به مناسبت فرا رسيدن سال نو، مدتي بود كه در پي فرصتي بوديم مكنونات قلبي خود و دغدغه‌هاي خاطر خويشتن را با شما در ميان بگذاريم و به گمان ما اينك زمان آن فرا رسيده است. چنان كه خود مي دانيد دوره نهم انتخابات رياست جمهوري به لحاظ نقش بزرگي كه در سرنوشت كشورمان دارد، از ديگر دوره‌ها پر اهميت تر است. هر چند سرزمين ستمديده ما همواره هدف تير كين بوده و استقلال و سربلندي آن هميشه در خطر؛ و كيست نداند كه امروزه بيش از گذشته نيازمند اتحاد و حراست از منافع و يكپارچگي ملي است، اتحادي كه دلها را به هم نزديك كند و آباداني و سرافزاري ايران را به ارمغان آورد، از همين رو بر اين باوريم كه:

- آزادي بزرگترين موهبتي است كه به انسان عطا گشته تا با انتخاباتي آگاهانه راه خويش را در راههاي در هم تنيده و دشوار زندگي فردي و اجتماعي برگزينند و انديشه خود از زندگي سعادتمند را تحقق بخشد؛ و آن ملتي رشيد است كه به دور از هر گونه محدوديت انديشه سوز و انگيزه كش؛ راه خويش را بيابد.

- استقلال بنياني است كه تنها با درايت و تلاش مي توان بنا نهاد و دركي درست از آن، ما را در تعامل عزتمندانه با دنياي پيرامون مان ياري خواهد داد.

- اسلام و فرهنگ ديني، منبع و چشمه فياضي است كه توان آن را دارد مكتب راهنماي عمل باشد، هر چند وجود ديدگاههاي گوناگون و تفاسير مختلف از اين امر را روا مي‌داريم.

- قانون اساسي، با همه كاستي هايي كه همچون هر قانون ديگر ساخته بشر دارد، در قانونمند كردن فرآيندهاي تصميم گيري و نهادينه كردن آرمان هاي بلند نهضت آزادي خواهانه و اسلام مدارانه مردم با قابليت‌هاي فراوان دارد كه هنوز به منصه ظهور نرسيده‌اند.

- نيز مي دانيم كه اصلاح امور كشوري كه داغ قرن‌ها ستم و جهل فرمانروايان خودكامه و مداخله و مسابقه بيگانگان براي سلطه بر خاك و ثروت هاي نهفته در آن را بر تن رنجديده خود دارد، نيازمند زمان است. آنچه مهم است در راه بودن و به پيش رفتن است و نخستين گام در اين راه، اصلاح فرآيندهاي تصميم گيري در سطوح گوناگون است تا به جاي سليقه ها و علاقه هاي فردي، قشري و گروهي، تصميمات متكي بر كارشناسي و مديريت مدبري كه توان تحقق آن را داراست، باشد.

- بزرگترين سرمايه هر كشور نيروي انساني ماهر، زبده، دانش آموخته و داراي حس، درك و فهم صحيح از منافع ملي و ترجيح آن بر منافع شخصي است. نيك مي‌دانيم و مي دانيد كه ثروت‌هاي سرشار كشورهاي در حال توسعه را چگونه كشورهايي كه به چنين سرمايه هاي انساني متكي هستند، به يغما مي‌برند.

- به گزارش ايسنا در ادامه اين نامه آمده است : ايران در جايگاهي نايستاده كه شايسته آن است. وجود فرصت‌ها و امكانات دست نخورده‌اي كه در كشاورزي، باغداري، شيلات، دامداري، ارتباطات، ترانزيت، معادن، منابع طبيعي، گردشگري و بازرگاني ... در سراسر اين مروز و بوم پهناور و داراي آب و هواي متنوع، ما را به عزمي استوارتر براي استفاده بهينه از آنها فرا مي‌خواند. مردم ما حق آن را دارند كه هم از رفاه بيشتر و هم امكانات بالقوه بهره‌مند گردند.

- انقلاب شكوهمند مردم ايران با هدف برقراري عدالت شكل گرفت. اما، شكاف عميق ميان فقير و غني در جامعه امروز ما نشان از ناكامي‌هاي تاسف‌آور در تحقق اين آرمان به حق دارد. آن روز كه معضلات دردآوري چون كارتن خواب‌ها، زباله گردها، كودكان خياباني و نيز گسترش اعتياد و فحشاي پنهان و آشكار پديده‌اي نادر شود، تنها زماني كه تلاش و كار شرافتمندانه برآورنده نياز هاي روزمره شود و تنها هنگامي كه دست سيطره مافياهاي اقتصادي كه گاه در دامان سوء استفاده كنندگان قدرت سياسي پرورش يافته‌اند از سر اين ملت كوتاه شود مي‌توان اميدوار بود كه ايرانيان در جامعه‌اي عادلانه‌تر زندگي مي‌كنند.

و ايمان داريم كه شما توان آن را داريد كه دستگاه‌هاي اجرايي كشور را به سمت و سويي راهبري كنيد كه افق هاي اميد در نسل هاي آينده جوانه زند.

- اما مي دانيم كه انتظار معجزه داشتن از شما يا هر فرد ديگري كه سكاندار نظام اجرايي كشور بشود بيهوده است چه، پيامبران نيز راه خويش را با ابزارهاي انساني مي‌گشودند و اين رمز نقش آموزگاريشان است.

- و ميدانيم كه آنچه گذشتگان انجام داده اند نيك يا بد در تلاش ساختن ايراني آباد و سرافراز بايد مورد توجه قرار گيرد نه هر آنچه در دوران جنگ انجام يافته، نه آنچه در دوران سازندگي صورت پذيرفته و نه آنچه در دوران اصلاحات انجام شده قابل تاييد يا تخطئه كامل است، بلكه با نگرشي نقادانه و اصولي مي‌توان از تجربيات مثبت در راه توسعه كشور بهره گرفت و از تكرار تجربه هاي منفي پيشگيري نمود.

اما مي‌دانيم كه پاكدامني شما و نزديكانتان در بهره بردن از قدرتي كه در اختيار شما بوده، ايمانتان به امكان برداشتن گام هاي موثر در اصلاح و سازندگي، دغدغه خاطر هميشگي تان در قبال آنچه بر مردم كوچه و بازار مي‌گذرد، به روز بودن مطالعاتتان و حفظ ارتباطتان با قشرهاي گوناگون جامعه از جمله دانشگاهيان، فرهنگيان و ... ايمان شما به اقدام ملي در عرصه‌هاي درون و بيرون مي‌تواند كشور را از سقوط به ورطه‌هاي فساد و اضمحلال حفظ كند.

از همين رو از شما مي خواهيم دعوت ما را بپذيريد و گام در عرصه انتخابات نهمين دوره‌ي رياست جمهوري نهيد..»

تبليغات خبرنامه گويا

advertisement@gooya.com 

به گزارش ايسنا اسامي بخشي از امضا كنندگان اين نامه عبارتست از:

دكتر عليرضا بهشتي - دكتر نجفقلي حبيبي - دكتر خليلي عراقي - دكتر محمد علي خليلي اردكاني - دكتر سعيد تسليمي - دكتر سيدكاظم اكرمي - دكتر محسن بهشتي سرشت - دكتر آزاد ارمكي - دكتر محسن رهامي - دكتر حسين كجوييان - دكتر غلامرضا اورعي - دكتر قربان بهزادنيان نژاد - دكتر ابراهيم راستاد - دكتر وحيد احمدي - دكتر ميرفضل الله موسوي - دكتر ركن الدين افتخاري - دكتر عباس مقبل - دكتر محمود صادقي - دكتر ناصر هادي پور - دكتر خدايار قلي وند - دكتر مجتبي اميري - دكتر محمد قانعي راد - دكتر عزتي - دكتر يدالله دادگر - دكتر هادي پور - دكتر علي محمد احمدي - دكتر قدرت الله طاهري - سعيد معيدفر - دكتر عليرضا ناصري - دكتر غلامرضا جمشيدي ها - دكتر مسعود غفاري - دكتر محمد باقر حشمت زاده - دكتر حسينعلي قبادي - دكتر محمدعلي احمدي - دكتر محمدمهدي مجاهدي - دكتر ناصر نيكوبخت - دكتر علي ساعي نژاد - دكتر حسن شعباني - دكتر پرويز آزاد فلاح - دكتر منصور غلامي - دكتر فرهاد درويش ثلاثي - دكتر احمد جعفر نژاد - دكتر خديجه سفيري - دكتر شاهرخ محمد بيگي - دكتر يعقوب فتح اللهي - دكتر محمدرضا پور جعفري - دكتر مجتبي انصاري - دكتر عبدالعلي عزيزي - دكتر يميني - دكتر علي اكبر متكان - دكتر فاطمه صادقي - دكتر محمود مهر محمدي - دكتر محمد ابراهيم پور زندي - دكتر مومني و ...

خبرنامه گويا از هيچ نامزد انتخاباتي حمايت نمي کند. همه نامزدان مي توانند در اين صفحه تبليغ کنند. براي درج آگهي با اي ميل advertisement @ gooya.com تماس بگيريد.

Copyright: gooya.com 2005