Saturday, Mar 25, 2017

صفحه نخست » طرح بیمه درمانی ترامپ از دستور کار برای رای‌گیری خارج شد

Trump_Co.jpgرادیو فردا ـ طرح بیمه درمانی مورد حمایت دونالد ترامپ، برای جاگزینی بیمه درمانی باراک اوباما، نتوانست حد نصاب کافی برای کسب حمایت نمایندگان را به دست آورد، و در نتیجه از دستور کار برای رای‌گیری در مجلس نمایندگان خارج شد. دمکرات‌ها یک‌پارچه مخالف این طرح بودند و شماری از جمهوری‌خواهان نیز به مخالفت با آن پرداختند.

طرح خدمات درمانی همگانی ارائه‌شده، از مهم‌ترین گام‌های دولت دونالد ترامپ، از زمان آغاز به کار ۴۵مین رئیس‌جمهوری توصیف شده بود. طرح ارائه‌شده در حالی رای نیاورده‌است که کنگره آمریکا در کنترل حزب جمهوری‌خواه، یعنی همان حزبی‌ست که آقای ترامپ از سوی آن به مقام ریاست‌جمهوری رسیده‌است.

خبرگزاری رویترز می‌گوید شماری از جمهوری‌خواهان «میانه‌رو» و گروهی از «محافظه‌کارترین» نمایندگان این حزب، به مخالفت با بیمه ترامپ پرداختند. نمایندگان حزب دمکرات یکپارچه مخالف این طرح بودند.

سوم فروردین ماه، پس از عقب افتادن رای‌گیری در مجلس نمایندگان برای جایگزین کردن طرح ارائه‌شده به‌جای بیمه همگانی اوباما (موسوم به اوباماکـر)، ترامپ به جمهوری‌خواهان هشدار داده بود که زمان مذاکره به پایان رسیده است و باید روز جمعه این طرح به رای گذاشته شود.

روز جمعه چهارم فروردین ماه حد نصاب کافی برای حمایت و تصویب آن به دست نیامد؛ پل رایان، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، به خبرنگاران گفت، با آقای ترامپ در مورد خارج کردن طرح از دستور کار در این مجلس به توافق رسیده است.

پیش از این کریس کولینز، یکی از نمایندگان جمهوریخواه و از حامیان رئیس‌جمهوری، تاکید کرده بود فارغ از رای نهایی، چه آری یا نه، ترامپ خواهان رای‌گیری در روز جمعه است.

بسیاری از جمهوری‌خواهان و نیز خود دونالد ترامپ، طی سال‌های گذشته، بارها از بیمه‌ خدمات درمانی اوباما انتقاد کرده و گفته بودند باید آن را با قانون دیگری جایگزین کرد. موضوع جایگزینی آن در کارزار آقای ترامپ، در جریان رقابت‌های او با هیلاری کلینتون از حزب دمکرات نیز بارها مطرح شد.

خارج شدن طرح تازه از دستور کار رای‌گیری، به این معنی‌ست که طرح اوباما (اوباماکـر)، که از جمله «میراث» دوران ریاست‌جمهوری او توصیف شده، همچنان اجرا خواهد شد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به رخداد روز جمعه گفته است «ما (امروز) در مورد وفاداری چیزهای زیادی یاد گرفتیم. در مورد روند جمع کردن رای، چیزهای زیادی یاد گرفتیم».

رئیس‌جمهوری آمریکا در عین حال گفته این طرح «احتمالا فقط بین ۱۰ تا ۱۵ رای کم داشت» و افزوده بدون حمایت دمکرات‌ها، نمی‌توانستیم آن را به تصویب برسانیم.

هواداران بیمه درمانی تاره گفته بودند این طرح اهداف آن‌ها را تامین می‌کند و به وضعیتی که آن را «دولت به‌عنوان پرستار» در خدمات بیمه توصیف می‌کردند، پایان می‌دهد. کاخ سفید نیز جایگزینی بیمه اوباما با قانونی تازه را در اولیت کارهای خود قرار داده بود. با این همه طی این مدت گزارش‌ها از نارضایتی شماری از نمایندگان جمهوری‌خواه حکایت داشت. دمکرات‌های مخالف طرح نیز گفته‌اند، این طرح، دست میلیون‌ها شهروند را از خدمات درمانی کوتاه می‌کند.

خبرگزاری رویترز می‌گوید نه آقای ترامپ و نه آقای رایان، رئیس مجلس نمایندگان، هیچ برنامه‌ای برای رای‌گیری دوباره طرح در آینده نزدیک ارائه نکرده‌اند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com