Monday, May 8, 2017

صفحه نخست » میرسلیم: تشکیل دادگاه به صرر موسوی و کروبی است، سند یونسکو نقطه ضعف دولت است

Mirsalim.jpgنامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه موافق اعلام دارایی های خود به قوه قضائیه هستم، تاکید کرد که به نفع هیچ نامزدی از انتخابات کناره گیری نمی کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مصطفی آقا میرسلیم کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع دانشجویان دانشگاه تهران به تشریح برنامه هایش پرداخت و گفت: موضوع اساسی که باید در صدر برنامه های دولت آینده قرار بگیرد محرومیت زدایی است.

وی ادامه دارد: یک نوع محرومیت عدم برخوداری از ابتدایی ترین شرایط و امکانات برای زندگی کردن است. بعد از ۳۵ سال گذر از انقلاب اسلامی نباید شاهد محرومیت در مناطق مختلف کشور باشیم ، این زیبنده جامعه اسلامی نیست.

میرسلیم افزود: قدم اول برای محرومیت زدایی شناخت، شرایط و وضعیت محرومان است. باید با برنامه ریزی دقیق محرومیت را در کشور محاربه کنیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اقدام علیه محرومیت را با پشتیبانی مردم موثر دانست وگفت: دولت به تنهایی نمی تواند مسائل کشور را حل کند باید با همکاری و همراهی مردم برای مشکلات کشور چاره جویی کنیم.

وی قدم دوم در محرومیت زدایی را توجه به فرهنگ دانست و گفت: باید با ایجاد مدارس در مناطق محروم، شرایط کسب علم و دانش را برای آنها فراهم کرد. مسئله اشتغال و حل مشکلات کار جوانان، یکی دیگر از راهکارهای مقابله با محرومیت در کشور است.

میرسلیم در پاسخ به سوال دانشجویان در خصوص کناره گیری به نفع یکی از کاندیداها گفت: من همه نامزد ها را می شناسم اما با برنامه آمده ام و به نفع کسی کنار نمی روم.

وی ادامه داد: ما باید به فکر اقتدار نظام باشیم ، حضور حداکثر مردم پای صندوق رای بسیار مهم است و اگر یکی از نامزدها کنار برود احتمال ریزش آرا وجود دارد. احتمال اینکه انتخابات به دور دوم کشیده شود وجود دارد و حضور همه نامزدها موجب افزایش مشارکت مردم می شود.

میرسلیم با بیان اینکه با خواست و پشتیبانی حزب موتلفه اسلامی وارد عرصه شده است، گفت: همه تصمیمات برای حضور در عرصه انتخابات و ادامه راه توسط حزب گرفته شده ، من با برنامه آمده و تا آخر ایستاده ام.

وی در پاسخ به انتقادات وارده به دوران وزارتش گفت: این مطالبی که در فضای مجازی منتشر می شود غیر واقعی است. مخالفان من بدون آگاهی از حقیقت موضوع این مطالب را منتشر می کنند.

میرسلیم در خصوص مناظره آقای احمدی نژاد و روحانی گفت: احمدی نژاد از تاریخ کنار رفته و بحث از مناظر او با آقای روحانی فضای جامعه را ملتهب می کند. آقای روحانی خود باید درباره فعالیت چهارساله دولتش پاسخگو باشد.

این کاندیدای ریاست جمهوری در خصوص اعلام دارایی هایش در مناظره آتی بیان داشت: من موافق اعلام دارایی های خود به قوه قضائیه هستم، من معتقدم رئیس جمهور و وزرا باید از قانون تبعیت کنند و دارایی های خود را اعلام کنند.

میرسلیم در خصوص مسائل نظام بانکی کشور و انتقاد برخی از مراجع تقلید در این باره، گفت: دولت باید به دلسوزی مراجع تقلید توجه کند. وضعیت نظام بانکی کشور بسیار بد است و ربا در آن مشهود است، برخی مسئولان خود بانک در این قضیه دست دارند، چگونه توقع برخورد با این مسائل را دارید؟!

وی درباره برجام گفت: دولت برمبنای برداشتن تحریم ها و مذاکرات، سیاست های خود را چید اما به این موضوع توجه نکرد که آمریکا خیرخواه کشور ما نیست. بعد از برجام تحریم ها بیشتر شده زیرا آنها نمی خواهند کشور ما پیشرفت کند.

میرسلیم ادامه داد: در صورت پیروزی قطعا حقوق ملت ایران را پیگیری می کنم ، انتقاد من از دولت این است که برای خودشیرینی اقدامات عجولانه ای انجام داده است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در خصوص سیاست خارجی دولتش بیان داشت: اساس سیاست خارجی دولت، ارتباط و تعامل با دیگر کشورها ست. اما با برخی کشورها و رژیم های ظالم مانند رژیم صهیونیستی نمی شود و نباید هیچ گونه ارتباطی داشت، حکومت های منطقه هم که با رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار می کنند برای حفظ حکومت های پوشالی خودشان است.

وی با تاکید براینکه تحریم ها یک طرفه برداشته شده است گفت: بعد از برجام اروپایی ها برای فروش محصولات به سمت ایران آمده اند، به دولت باید گفت چرا اجازه این کار را به آنها می دهد؟

میرسلیم در پاسخ به سوال دانشجویان درباره برنامه های دولتش برای فرهنگ گفت: من چهار سال وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بودم و با کار فرهنگی آشنا هستم، در آن دوره برنامه‌های بسیار خوبی انجام داده ام اما دولت اصلاحات همه آن طرح ها و برنامه ها را متوقف کرد.

وی ادامه داد: اگر امروز شاهد فساد هزار ملیاردی هستیم به دلیل آن است که به فرهنگ توجه نکرده ایم، اگر به فرهنگ قرآن عمل می کردیم امروز شاهد بسیاری از مشکلات و مسائل در کشور نبودیم.

میرسلیم درباره تبعیت از رهبری گفت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی همه مسائل مشخص شده است و آن تبعیت از رهبری و اجرای قوانین است.

این کاندیدای ریاست جمهوری در خصوص رفع حصر، گفت: من به آقای هاشمی رفسنجانی هم در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفتم که نگویید تقلب شده است، در ماجرای سال ۸۸ تنها یک نفر از آرا مردم دفاع کرد و آن رهبر معظم انقلاب بود. رسیدگی به مسئله حصر وظیفه قوه قضائیه است و ربطی به رئیس جمهور ندارد، اما باید گفت این آقایان هنوز بر مواضع خود پافشاری می‌کنند و اگر دادگاهی تشکیل شود به ضرر آنهاست.

وی در باره اجرای سند۲۰۳۰ یونسکو گفت: اجرای این سند نقطه ضعف قوه مجریه است ، چرا قوانین جمهوری اسلامی را اجرا نکرده و عجولانه این سند را پذیرفته اند که هیچ گونه سنخیتی با اسلام و قوانین جمهوری اسلامی ندارد.

میرسلیم مدرک گرایی را یکی از مهمترین مسائل کشور دانست و در این رابطه گفت: به جای مدرک گرایی باید ببینند این دانشگاه ها با همکاری صنعت چه مشکلی را از کشور می توانند برطرف کنند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com