Tuesday, May 9, 2017

صفحه نخست » وزیر اطلاعات: تشکیلات اطلاعاتی را برای نگیر و نبند درست می‌کنند

mahmood_alavi00223_small.jpgوزیر اطلاعات گفت: مقام معظم رهبری همیشه تاکید داشتند که کار اطلاعاتی بر پایه شرع، قانون و اخلاق انجام پذیرد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی در گفت‌وگویی تلویزیونی ضمن تشکر از سربازان گمنام امام زمان(عج) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب گفت: هوشیاری و اشراف فراگیر اطلاعاتی یک ضرورت است زیرا ممکن است دشمن فرصت ضربه زدن به امنیت کشور را پیدا کند.

وزارت اطلاعات کوچکترین تحرکات دشمن را رصد می‌کند

او با تاکید بر هوشیاری همیشگی سربازان گمانم امام زمان اظهار داشت: سربازان گمنام امام زمان(عج) دشمن را همیشه زیر نظر دارند و امروز در شرایطی هستیم که وزارت اطلاعات اشراف بی‌خلل و بی‌خلاء بر دشمن دارد و کوچکترین تحرکات دشمن را رصد می‌کند.

۳۰ تیم تروریستی در سال ۹۵ شناسایی شدند

وزیر اطلاعات گفت: سال ۹۵ بالغ بر ۳۰ تیم تروریستی که قصد عملیات تروریستی داشتند، شناسایی شدند و ضربه خوردند، در سال‌های ۹۳ و ۹۴، ۴۵ تیم تروریستی شناسایی و متلاشی شد و از آنها ۱۰۸ بمب مغناطیسی، ۱۵ جلیقه انفجاری و ده‌ها بمب کنار جاده‌ای کشف و ضبط شد، همچنین یک گروه نفاق در استان البرز شناسایی و منهدم شد که قصد داشتند در ایام انتخابات فضای جامعه را ملتهب کنند.

حضور مردم در انتخابات نماد اقتدار جمهوری اسلامی است

علوی با بیان اینکه یکی از عوامل تامین امنیت، حضور مردم در صحنه است و قدرت یک کشور بیش از هر چیز به حمایت مردم از فضای سیاسی آن کشور بستگی دارد، تصریح کرد: حضور مردم در انتخابات نماد اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و هرچه این حضور بیشتر باشد، تاثیرگذاری آن هم بیشتر است.

او تاکید کرد: مطمئنم مردم فراخوان رهبر انقلاب را در این انتخابات پاسخ خواهند داد و در صحنه حضور باشکوهی خواهند داشت.

درخواست‌های وزیر اطلاعات از کاندیداها

وزیر اطلاعات همچنین از کاندیداها خواست به گونه‌ای عمل کنند که نخست امنیت ملی آسیب نبیند، دوم وحدت ملی و یکپارچگی ملی حفظ شود و سوم اخلاق و ارزش‌های جامعه آسیب نبیند.

امنیت کشور مدیون تلاش سربازان گمنام است

علوی با بیان اینکه تعبیر سربازان گمنام مدالی درخشان است که امام راحل (ره) بر سینه آنها آویخته است، خاطرنشان کرد: امنیت کشور مدیون تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) و مجاهدت پنهان آنهاست.

تاکید رهبری انجام کار اطلاعاتی بر پایه شرع، قانون و اخلاق است

او با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در توصیف قدر و منزلت سربازان گمنام امام زمان ابراز داشت: رهبر انقلاب همیشه بر چند محور تاکید کرده‌اند و آن، اینکه سربازان گمنام امام زمان (عج) از بعد معنوی بالایی برخوردار باشند زیرا معنویت آنها را مصونیت می‌بخشد.

علوی افزود: مقام معظم رهبری همیشه تاکید داشتند که کار اطلاعاتی بر پایه شرع، قانون و اخلاق انجام پذیرد.

مشکلات اجتماعی و امنیتی کشور با تلاش سربازان گمنام حل شده است

او تاکید کرد: امروز بسیاری از مشکلات اجتماعی و امنیتی کشور با تلاش همین سربازان گمنام امام زمان(عج) حل شده است چنانکه دیدیم در برنامه‌های ۱۶ آذر که در دانشگاه‌های کشور برگزار شد با کمک مسئولان دانشگاه‌ها هیچ مشکلی پیش نیامد.

مسئله فرقه الحق و اهل طریقت را با مذاکره و برخورد عاقلانه حل کردیم

وزیر اطلاعات درباره نحوه برخورد وزارت اطلاعات با مسائل امنیتی و اجتماعی بیان کرد: با مذاکره و برخورد عاقلانه مسئله فرقه الحق و اهل طریقت و صوفیان را که در جلوی مجلس تجمعاتی داشتند و با آنها برخورد پلیسی می‌شد، حل کردیم. وقتی می‌توان با راهکارهایی حکیمانه و با تعامل مشکلات را حل کرد نیاز نیست از شیوه‌های دیگر استفاده کرد. این گونه نظام ناچار نیست برای حل مسائل داخلی هزینه زیادی متحمل شود.

در دولت از حق و حقوق معلمان دفاع کردم

علوی با اشاره به تجمع معلمان در جلوی مجلس و اعتراضات آنها و معوقاتشان هم که به ۱۲ هزار میلیارد تومان رسیده بود، یادآور شد: در دولت از حق و حقوق معلمان دفاع کردم و دولت اعتباراتی را آرام آرام تامین کرد که تاکنون ۱۱ هزار میلیارد تومان معوقات پرداخت شده است. با تلاش دولت میانگین حقوق معلمان از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده و این باعث افزایش قدرت خرید معلمان شد.

بر همه کانال‌ها و گروه‌ها اشراف کامل داریم

او با تاکید بر اشراف کامل وزارت اطلاعات بر فضای مجازی عنوان کرد: فضای مجازی هم قابل استفاده صحیح است و هم استفاده نادرست که استفاده صحیح آن مفید و استفاده نادرست از آن مضر است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه برخورد با فضای مجازی هم باید هوشمندانه باشد، گفت: ما بر همه کانال‌ها و گروه‌ها اشراف کامل داریم و بیشتر اینها گروه‌های خانوادگی هستند که خطری ندارند اما برخی دیگر گروه‌ها یا کانال‌هایی هستند که یا با تذکر و ارشاد با آنها برخورد می‌شود یا اگر ضد دین و ضد انقلاب باشند با آنها برخورد مناسب دیگری شده است و می‌شود.

کانال‌های مستهجن به محض شناسایی بسته می‌شود

علوی با بیان اینکه کانال‌های مستهجن در تلگرام و فضای مجازی به محض شناسایی بسته می‌شود، اظهار داشت: تعدادی از کانال‌ها هم مربوط به فعالان سیاسی و اجتماعی است که با اینها هم صیانتی و هدایتی برخورد می‌کنیم.

تشکیلات اطلاعاتی را برای نگیر و نبند درست می‌کنند

او اضافه کرد: تشکیلات اطلاعاتی را برای بگیر و ببند درست نمی‌کنند. اتفاقا برای نگیر و نبند درست می‌کنند مگر آنجا که هدایت و ارشاد و تذکر جواب ندهد، زیرا آرامش فعالان عرصه مجازی که در درون نظام فعالند از ضروریات است زیرا از سرمایه‌های رشد و توسعه کشور است.

وزیر اطلاعات افزود: این برخوردهای محبت‌آمیز و عاقلانه باعث شده است دستگاه اطلاعات در نظر مردم محبوب شود و رتبه محبوبیت مردمی آن روزبه‌روز بهتر شده است.

کار اطلاعاتی با اخلاق معجزه می‌کند

علوی با بیان اینکه خشم و خشونت نسبت به دشمن خوب است، تصریح کرد: در ارتباط با کشور با فعالان دانشگاهی، اقتصادی، تولیدکنندگان و عرصه هنری و مردم، همیشه نیاز به خشم و خشونت نیست و کار اطلاعاتی در این حوزه با اخلاق معجزه می‌کند. کار اطلاعاتی همراه با اخلاق باعث امنیت روانی و حیثیتی جامعه می‌شود و این تاثیرش از امنیت فیزیکی کمتر نیست.

در مدیریت مفاسد اقتصادی دستگیری باید آخر باشد

او ادامه داد: در عرصه اقتصاد دو شاخصه داریم؛ یکی سلامت اقتصادی و دوم امنیت اقتصادی است اما در مدیریت مفاسد اقتصادی دستگیری باید آخر باشد چون باعث احساس ناامنی می‌شود برای اینکه سرمایه - به قول معروف- ترسو است.

بدون مسامحه با مفسدان اقتصادی برخورد می‌کنیم

وزیر اطلاعات تاکید کرد: بدون مسامحه با مفسدان اقتصادی برخورد می‌کنیم اما لزوما این برخورد دستگیری آنها نیست.

یک هزار میلیارد از ۱۰ هزار میلیارد تومان پول فرهنگیان را برگردانده‌ایم

علوی با اشاره به کشفیان سربازان گمنام در عرصه اقتصادی تصریح کرد: تاکنون از ۱۰ هزار میلیارد تومان پول فرهنگیان یک هزار میلیارد تومان آن را برگردانده‌ایم و عاملان قول داده‌اند بقیه آن را هم برگردانند. بیش از ۲۰ هزار هکتار زمین را از زمین‌خواران باز پس گرفتیم و ۳۸۰۰ پرونده فرار مالیاتی به ارزش چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تشکیل دادیم.

او ادامه داد: با سرمایه‌گذاری که سرمایه‌اش را گاهی به بازار ارز می‌برد گاهی به بازار طلا گاهی به بازار ملک می‌برد و موجب التهاب در بازار می‌شود، برخورد می کنیم نه با سرمایه گذاری که سرمایه اش را صرف تولید و رونق کسب و کار در کشور می‌کند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com