Friday, Jun 9, 2017

صفحه نخست » بیانیه‌ چهار نماینده مجلس: از یک حمله تروریستی برای دولت هراسی سوءاستفاده نکنیم

islamic_consultative_assembly.JPGچهار نماینده عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای نسبت به حمله تروریستی روز گذشته مجلس واکنش نشان دادند.

به گزارش ایلنا، عبدالکریم حسین‌زاده نماینده مردم نقده و اشنویه و نایب رییس فراکسیون امید، بهرام پارسایی نماینده شیراز و سخنگوی فراکسیون امید و کمیسیون اصل نود مجلس، فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران عضو هیات رییسه فراکسیون امید و محمد علی وکیلی نماینده مردم تهران و عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و از اعضای فراکسیون امید در بیانیه‌ای مشترک با تاکید بر «اتحاد و حفاظت از وطن در برابر نااهلان» نسبت به حادثه تروریستی روز گذشته در مجلس شورای اسلامی واکنش نشان دادند.

در متن این بیانیه که برای انتشار در اختیار ایلنا قرار گرفته، آمده است:

تروریسم و ترور واژگانی منحوس‌اند که برآن‌اند تا در مقابل واژگانی همچون صلح، دموکراسی، آشتی و مردم‌سالاری در جهان مدرن صف‌آرایی کنند.

بشر از ابتدای تاریخ تاکنون هزینه‌های سنگینی در قبال برقراری صلح و آرامش و امنیت در این کره خاکی پرداخت است؛ در همین مسیر ایران اسلامی نیز در مقابله با تروریسم و برقراری صلح و آشتی در سالیان متمادی هزینه‏ ها داده و بسیاری مواقع خود نیز قربانی تروریسم شده است. یادآوری این نکته ضروری است که نقاط مرزی ایران بیش از دیگر مناطق این بار را به دوش کشیده است.

یادی کنیم از مردمان صبور و دردکشیده سردشت، از شهروندان خرمشهری و ایستادگی ستودنی‌شان، از مردمان غیور سیستان و بلوچستان و کردستان و آذربایجان و لرستان و خراسان، از شمال، از جنوب، از غرب، از شرق و در یک کلام از همه ایرانیان. آنچه بر دامان خاک پاک ایران در هر گوشه و کنار رخ داده بدون تردید از لوح خاطر ایرانیان و جهانیان پاک نخواهد شد.

خوشبختانه به یمن اتحاد ملی هر بار نیز اراده مردم ایران در تقابل با خشونت، خون و خونریزی صدچندان افزون شده است.

اینک «داعش»، این فرزند ناخلف عصر جدید، به بدترین شکل ممکن خود را نه‌تنها در تقابل با ملل جهان و خاورمیانه که در تقابل با دین و دیانت مردمان قرار داده و بی‌اندک واهمه و ترسی از داوری، هر سحرگاه و شامگاه خون مسلمانان اعم از شیعه و سنی را بر زمین جاری می‌‏سازد.

داعش در آخرین اقدام فضاحت‌بار و غیرانسانی خود در حرم امام راحل و خانه ملت- این نماد مردم‌سالاری ایران اسلامی- جمعی از ایرانیان را به گلوله بست. در همین زمینه اعلام می‌داریم:

ترور و تروریسم و ایجاد فضای ناامن برای شهروندان در هر کجای کره هستی از تهران تا اربیل، حلب، لندن، کابل و پاریس محکوم است. بی‌شک رخدادهای روز چهارشنبه نقطه عزیمت ما ایرانیان اعم از شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشتی، کرد، بلوچ، آذری، ترکمن، فارس، لر، ارمنی و آشوری در بازسازی و تجدید پیمان دوباره بر اتحاد، وفاق ملی و همبستگی ملی‌مان خواهد بود، اینکه بیش از پیش آگاه و هوشیار بوده و در مقابل بدخواهانی که نه دین می شناسند و نه انسانیت و اخلاق با تمام وجود قد علم کرده و می‌ایستیم.

همچنین ملت ایران آماده‌اند تا در قبال مسئولیت ایرانی بودن خویش جان بر کف نهاده و با همه توان و یارا در صحنه حضور یابند. جا دارد به خودمان یادآور شویم با اراده‌ای جدی باید با تروریسم مبارزه کرد اما از یاد نبریم که امروز روز اتحاد و یکدلی است؛ باشد که از رهگذر اتفاق رخ داده به تقابل حزبی، جناحی و سیاسی نپرداخته و روا نیست تا از یک حمله تروریستی برای حمله به دولت و دولت هراسی سوءاستفاده کرد؛ بنابراین باید به دور از این مسائل با همبستگی بیشتر وطن را در مقابل نااهلان زمان‌ حفاظت کنیم.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com