Thursday, Jun 15, 2017

صفحه نخست » ترور عضو ارشد حزب جمهوریخواه آمریکا، درباره ضارب چه می‌دانیم

صبح چهارشنبه «استیو اسکالیس» قائم مقام رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان در حالیکه در بازی تمرینی بیسبال شرکت داشت، مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفت. پرزیدنت ترامپ ظهر چهارشنبه تایید کرد عامل تیراندازی به خاطر شدت جراحات کشته شده است.

به گزارش فاکس نیوز، این نماینده ۵۱ ساله در ایالت ویرجینیا در مجاورت پایتخت آمریکا مورد اصابت گلوله قرار گرفت و سریع به بیمارستان منتقل شد.

شاهدان عینی گفتند فرد ضارب پیش از شلیک از اطرافیان پرسیده بود که آیا جمهوریخواهان و یا دموکراتها در این مکان تمرین می کنند.

رسانه‌های آمریکا هویت مظنون را «جیمز تی. هاجکینسون» و اهل ایالت ایلینوی معرفی کرده‌اند، که در حوزه بازرسی فنی ساختمان‌های مسکونی فعالیت داشته است.

روزنامه واشنگتن پست ابتدا ضارب آقای اسکالیس را یک مرد ۶۶ ساله ساکن بِلویل معرفی کرد که خود نیز در جریان درگیری با محافظان عضو ارشد کنگره زخمی شد.

با این حال، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده اندکی بعد در یک نطق تلویزیونی به همین مناسبت، اعلام کرد که مظنون به دلیل شدت جراحات وارده کشته شده است.

حساب توئیتری روزنامه «بوستون گلوب» عکس از فیس بوک عامل تیراندازی گذاشته که در اعتراض به سیاست های مالیاتی تابلویی در دست دارد.

DCS2h0_XYAEjqQt.jpg

انگیزه مهاجم هنوز مشخص نیست و تحقیقات پلیس در این زمینه همچنان ادامه دارد.

به گزارش نشریه نیویورک دیلی نیوز، آقای هاجکینسون تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی در شرکت جی تی اچ (JTH) در حوزه بازرسی فنی ساختمان‌‌های مسکونی شاغل بود.

وی در دو حساب مجزا در فیسبوک، مطالبی بر ضد پرزیدنت ترامپ و همچنین هیلاری کلینتون رقیب او در انتخابات گذشته پست کرده، اما از برنی سندرز حمایت کرده است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com