Friday, Jul 14, 2017

صفحه نخست » احتمال برکناری ترامپ با طرح استیضاح او چقدر است؟

0y252ttt052_small.jpgرادیو زمانه - یک نماینده کنگره تقاضای برکناری دونالد ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا را مطرح کرده است. برد شرمن، نماینده مجلس نمایندگان از ایالت کالیفرنیا به دلیل رویدادهای اخیر که احتمال دخالت روسیه در انتخابات ریاست ریاست جمهوری آمریکا را شدت داده، تقاضای استیضاج و برکناری دونالد ترامپ را به کنگره تقدیم کرده.

شرمن در توضیح درخواست برکناری رئیس جمهوری آمریکا نوشته است:

«اعترافات اخیر دونالد ترامپ جونیور از این واقعیت پرده برمی‌دارد که تیم انتخاباتی ترامپ مشتاق دریافت کمک‌هایی از روسیه بوده است.»

دونالد ترامپ جونیور - پسر رئیس جمهور آمریکا - پذیرفته که سال گذشته و در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری با یک وکیل روس دیدار کرده است. ترامپ جونیور گفته است آن وکیل روس به او وعده داده بود اطلاعاتی را از طریق دادستان کل روسیه علیه هیلاری کلینتون، رقیب انتخاباتی ترامپ در اختیارش قرار دهد.

شرمن در ادامه درخواستش نوشته است که علاوه بر این گمان می‌برد فرآیند برکناری جمیز کومی نمایانگر دخالت دولت ترامپ در کار دستگاه قضائی ایالات متحده آمریکا و ایجاد اخلال در روند تحقیقات در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بوده است.

کومی اوایل مه سال جاری به طرز غافلگیرکننده‌ای از ریاست سازمان اف بی آی برکنار شد. او تا زمان اخراج از سمتش، چهار سال بود که ریاست اف‌ بی ‌آی را به عهده داشت. کومی ادعا کرده بود که به خاطر تحقیقات پلیس فدرال درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده از ریاست اف بی آی برکنار شده است.

احتمال برکناری دونالد ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا اندک است. تاکنون فقط یک نماینده کنگره - ال گرین، نماینده دموکرات - از درخواست استیضاح و برکناری ترامپ استقبال کرده.

فرآیند برکناری ریاست جمهوری در آمریکا بر اساس قانون اساسی ایالات متحده بسیار پیچیده است. در وهله نخست می‌بایست ائتلافی از نمایندگان حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان شکل بگیرد، چنانکه اکثریت نمایندگان کنگره با درخواست برکناری موافقت کنند. تاکنون نشانه‌ای از شکل‌گیری چنین ائتلاف بزرگی وجود ندارد.

کاخ سفید از درخواست برکناری ریاست جمهوری آمریکا که توسط شرمن به کنگره تقدیم شده، به عنوان یک «اقدام مضحک» یاد کرده است. به گفته سخنگوی این اقدام «یک بازی سیاسی از بدترین نوع آن» است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com