Friday, Jul 28, 2017

صفحه نخست » نیوزویک: تقویت لبنان با توقف ایران و حزب الله ممکن است

gowcs99vfe1_small.jpgخلاصه یادداشتی از دیوید داوود، لینک مقاله کامل به زبان انگلیسی در نشریه نیوزویک

صدای آمریکا - سعد حریری، نخست وزیر لبنان، در جریان دیدار از واشنگتن برای مجاب کردن سیاستگذاران آمریکایی به ادامه کمک به لبنان مشکل خواهد داشت.

اما در حالی که تهران به تلاش خود برای هژمونی منطقه ای ادامه می دهد و ایده دموکراسی سکولار بیش از هر زمانی در جهان عرب با خطر روبرو است، رها کردن این متحد مهم که بی نقص هم نیست اشتباهی جدی خواهد بود.

لبنان بر خلاف قطر که مروج افراط گرایی بوده متحد طبیعی واشنگتن است. ضعف های لبنان آن را به پایگاهی برای حزب الله بدل کرد، اما لبنان یک جمهوری مبتنی بر کثرت گرایی است و جامعه ای از لحاظ مذهبی متنوع و به طور نسبی غربی و سکولار دارد.

واشنگتن برای تبدیل بیروت به شریکی مطمئن و معکوس کردن نفوذ تهران باید به سه کار دست بزند: تقویت سعد حریری، نخست وزیر جدید لبنان؛ ادامه حمایت از نیروهای نظامی لبنان؛ و فشار بر حزب الله.

آن ها نمی توانند به زودی لبنان را اصلاح کنند، اما می توانند به اقدامات بیشتری برای نمایش ارزش هایشان به عنوان متحد آمریکا دست بزنند. آن ها نیاز به این اطمینان خاطر دارند که در نبرد علیه ایران و حزب الله تنها نیستند و واشنگتن مانند تهران به تعهداتش عمل می کند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com