Thursday, Aug 3, 2017

صفحه نخست » ابطحی: کابینه آینده، وزیر اهل سنت یا زن ندارد، با کابینه تحمیلی اعتماد مردم نسبت به روحانی کم خواهد شد

MohammadAli_Abtahi.jpgمحمد علی ابطحی معاون پارلمانی دولت اصلاحات درباره کابینه دوازدهم گفت: وزیر زن و اهل سنت در کابینه وجود ندارد. در دوران آقای احمدی نژاد در حالی که وعده‌هایش به شدت شعارهای آقای روحانی در مورد "حضور زنان در مدیریت" نبود؛ وزیر زن داشته‌ایم.

عضو مجمع روحانیون مبارز در گفت‌وگو با "عصر ایران" ادامه داد: طبیعتا مشخص است که کابینه دچار تغییرات زیادی می‌شود و امیدوارم که کابینه‌ای معرفی شود که خود اعضای آن در چارچوب شعارهای آقای روحانی باشند. ما اصلاح طلبان هیچ کدام اهل سهم خواهی نیستند اما آقای روحانی باید به یک نکته توجه کند که ایشان بر اساس چه شعار هایی انتخاب شده است و در دوران انتخابات به چه موضوعاتی در شعارهایشان اشاره کرده‌اند. بنابراین حداقل توقع این است؛ کسانی برای کابینه انتخاب شوند که به این شعارها اعتقاد داشته باشند و آنها را اجرایی کنند.

وی ادامه داد: در غیر این صورت آقای روحانی از چشم مردم خواهند افتاد و اعتماد مردم نسبت به کابینه کم خواهد شد. من فکر نمی‌کنم آقای روحانی چنین چیزی را دوست داشته باشد. به همین دلیل خواست ما این است کسانی انتخاب شوند که بتوانند؛ "شعارهای خوب آقای روحانی در زمان انتخابات را اجرایی کنند".

ابطحی درباره اعمال فشار بر روی رئیس جمهور در خصوص چینش کابینه هم خاطرنشان کرد: طبیعتا آدم‌ها و جناح‌های مختلف حرف هایی در این راستا می‌زنند. موضوع تعجب برانگیز فشاری است که از سوی جبهه اصول گرایی وارد می‌شود. اصولگرایانی که هر کاری علیه آقای روحانی در زمان انتخابات کردند بیش از همه توقع دارند و صحبت می‌کنند. من معتقدم که فشار برای تعیین کابینه موضوع زیاد مهمی نیست بلکه مهم انتظاری است که "وزرایی برای تحقق شعارهای انتخاباتی آقای روحانی انتخاب شوند".

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: ما اعتقاد نداریم که از بیرون فشاری برای شعارها وجود داشته است و در نتیجه توقع داریم تعهدی که اقای روحانی به مردم داشته و تعهدی که مردم برای آن تلاش کردند پابرجا بماند و کسانی به کابینه بیایند که این تعهد و شعارها را اجرا کنند. بنابراین ما باید شاهد کابینه‌ای باشیم که هر کدام از اعضای آن یک روحانی کوچکتر هستند و در نوع خودشان این شعارها اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه "متاسفانه بنابر اطلاعاتی که ما داریم وزیر زن و وزیر غیر شیعی در کابینه وجود ندارد" گفت: امیدواریم که این اطلاعات درست نباشد. ایران یک مجموعه رنگارنگی است که همه باید در مدیریت آن شریک باشند. وزیر زن هم برای اولین بار نیست که در صورت محقق شدن آن اتفاق عجیبی بیفتد، به هر حال ما در دوران آقای احمدی نژاد وزیر زن داشته‌ایم که مجلس هم با اینکه اصول گرا بود به این وزیر رای داد، این درحالی بود که آنها شعارهایی به شدت آقای روحانی در مورد "حضور زنان در مدیریت" نداده بودند.

ابطحی در پایان تاکید کرد: بنابراین مطالبه وزیر زن و یا وزیر اهل سنت خواسته عادی برای اداره یک جامعه است و اگر چنین نباشد مدیریت جامعه نماینده‌ای برای کابینه ندارد، یعنی در این حالت بخش‌های بزرگی از جامعه نماینده‌ای در کابینه دولت ندارند و بر اساس اطلاعاتی که من دارم متاسفانه چنین اتفاقی خواهد افتاد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com