Monday, Sep 25, 2017

صفحه نخست » احمد خاتمی: برخی می‌گویند حجاب در ایران مانند لبنان و ترکیه اختیاری شود؛ اینها به اصل دینداری بی تفاوتند

Ahmad_Khatami.jpgپایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab. ir) - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی می‌گویند حجاب در ایران مانند لبنان و ترکیه اختیاری شود و هر فرد هر طور خواست حجاب داشته باشد. این افراد نسبت به اصل دینداری بی تفاوت هستند.

سید احمد خاتمی یکشنبه شب در مراسم سوگواری شب سوم محرم در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر امام رضا (ع) افزود: در عرصه دفاع از دین سه مساله بی‎ تفاوتی نسبت به دین، دینداری عافیت طلبانه و دینداری صادقانه وجود دارد.

وی ادامه داد: امام حسین (ع) در کربلا در برابر دینداری عافیت طلبانه ایستادگی کرد و آن حضرت دائما به دشمنان تذکر می‌دادند که عافیت طلب شده‌اند.

امام جمعه موقت تهران گفت: حضرت سیدالشهدا (ع) با قیام عاشورا دفاع واقعی و خالصانه‌ای از دین برای بشریت به نمایش گذاشتند تا عبرتی برای همگان باشد و بعد از آن حضرت نیز امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) با تشریح واقعه کربلا گفتمان عاشورایی را زنده نگهداشتند.

وی افزود: افراد دیندار در برابر هجمه ‎های دشمن ساکت نمی‌نشینند و اگر ما بخواهیم به دشمنان خود یعنی آمریکا پاسخی کوبنده دهیم باید سبک و سیاق حضرت سیدالشهدا (ع) را در پیش گرفته و در چارچوب شعار 'هیهات من الذله' حرکت کنیم.

خاتمی گفت: امام حسین (ع) باگذشت ترین انسانهای روزگار بود و هیچکس با آن حضرت از این نظر برابری نمی‌کرد. فشرده همه ارزشها در گذشت است و شهدای دفاع مقدس و امروز شهدای مدافع حرم از بهترین داشته خود یعنی از جان گذشتند و آنان کسانی هستند که درس عاشورا را به خوبی آموختند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com