Tuesday, Oct 17, 2017

صفحه نخست » نگرانی آلمان از احتمال تقابل نظامی با ایران

uw1vc44j_small.jpgدویچه وله - وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا از کنگره آمریکا خواستند، به توافق هسته‌ای با ایران پایبند بماند. وزیر خارجه آلمان هشدار داد که تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خروج از برجام می‌تواند به درگیری نظامی بیانجامد.

در بیانیه مشترکی که وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از نشست روز دوشنبه (۱۶ اکتبر / ۲۴ مهر) منتشر کردند، ضمن بیان این‌که اتحادیه اروپا یکپارچه بر توافق هسته‌ای با ایران پایبند است، از کنگره ایالات متحده درخواست نمودند که این پیمان را حفظ کند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده که آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای پایبندی ایران به برجام را تایید کرده است.

هشدار وزیر خارجه آلمان

در آستانه نشست وزیران امور خارجه اعضای اتحادیه اروپا، زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان هشدار داد که پیامد تهدیدهای ایالات متحده علیه ایران می‌تواند یک درگیری نظامی باشد. علاوه براین، به گفته گابریل، خروج ایالات متحده از برجام باعث تشدید بحران کره شمالی نیز خواهد شد.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست‌خارجی اتحادیه اروپا نیز پیش از برگزاری نشست تأکید کرد که توافق هسته‌ای با ایران مطلوب است و اتحادیه اروپا برای حفظ منافع امنیتی خود به آن نیازمند است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده روز ۱۳ سپتامبر اعلام کرد که نمی‌تواند پا‌‌‌‌یبندی جمهوری اسلامی به برجام را تایید کند. به این ترتیب کنگره آمریکا ۶۰ روز فرصت دارد، در باره احیای تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران تصمیم بگیرد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com