Monday, Oct 23, 2017

صفحه نخست » تجمع جوانان آبادان در اعتراض به بیکاری و استخدام نیروهای غیر بومی + فیلم

dy566y88f333255j_small.jpgایران اینترنشنال، جوانان جویای کار آبادان از ابتدای هفته جاری با تجمع در مقابل فرمانداری این شهر خواستار بررسی مطالبات خود شدند.

به گزارش ایلنا، دو روز متوالی است که جوانان آبادانی در مقابل فرمانداری آبادان تجمع کردند و از فرماندار این شهر خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند.

در این تجمعات که شنبه و یک شنبه از ساعات آغازین صبح آغاز شد، چند ده نفر از بیکارانِ بومیِ آبادان شرکت داشتند.
این جوانان با در دست داشتن پلاکاردهایی، به روند اشتغال‌زایی در این شهر انتقاد کرده و خواستار رسیدگی به اشتغال غیربومی‌های این منطقه شدند.

جوانان معترض با بیان این مطلب که خواهانِ اشتغال در منطقه ویژه اروند هستند گفتند: "در حالیکه جوانان بومیِ آبادان بیکار هستند، نباید از غیربومی‌ها در منطقه ویژه و پالایشگاه استفاده شود."
در همین رابطه، دفتر فرمانداری آبادان با تایید خبرِ تجمع به خبرنگار ایلنا گفت: "این جوانان، کار می‌خواهند و به طور مشخص خواهان اشتغال در منطقه ویژه اروند هستند. فرمانداری ویژه آبادان در تلاش است تا با ارائه راهکارهایی، خواسته این جوانان را برآورده کند."

چند پیش حسن کمری، رییس شورای شهر آبادان با ابراض نارضایتی از بالا بودن نرخ بیکاری در این شهر بندری گفته بود: "شهروندان آبادان با حدود ۱۲۰ هزار بیکار‌ از نظر اشتغال وضعیت مناسبی ندارند. این میزان بیکار با توجه به پتانسیل‌هایی است که برای اشتغال در آبادان وجود دارد، ناهنجاری‌هایی را به وجود آورده است."

تحلیل وضعیت بازار کار در سه ماه نخست سال جاری، حاکی از افزایش ۱۶۳ هزار و ۵۷۵ نفری جمعیت بیکار و بنا به گفته عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، میزان بیکاری در برخی شهرها به ۶۰درصد رسیده است.

رحمانی‌فضلی، روز یکشنبه نهم مهر، با اعلام آمار بیکاری گفته بود: "علیرغم رقم ۱۲ درصد بیکاری در کل کشور به صورت میانگین، نرخ بیکاری در بین تحصیل‌کرده‌های ما بالاتر از سایرافراد جامعه است و این مسأله جای تاسف دارد".

در میان ۴۲۹ شهرستان کل کشور ۱۸۱ شهرستان (۴۲/۲ درصد) دارای نرخ بیکاری بالاتر از متوسط کشوری هستند. همچنین تعداد ۲۵۷ شهرستان ( ۵۹/۹ درصد) دارای نرخ مشارکت اقتصادی بالاتر از متوسط کشوری هستند.
براساس این آمار، بالاترین نرخ بیکاری مربوط به شهرستان اسلام آباد غرب در استان کرمانشاه با ۳۸/۶ درصد است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com