Thursday, Oct 26, 2017

صفحه نخست » همایون شجریان و هومن خلعتبری به‌روی صحنه می‌روند

0x224gr052_small.jpgایران اینترنشنال، همایون شجریان، حمید متبسم و هومن خلعتبری پس از ۶ سال بار دیگر برای اجرای دوباره کنسرت سیمرغ در فرانسه، به روی صحنه خواهند رفت .

«سیمرغ» که تاکنون اجراهایی در ایران و هلند داشته، قرار است همزمان با برگزاری جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا به مدت سه شب در پاریس اجرا شود. این اثر حمید متبسم به همراهی همایون شجریان اجرا می‌شود. در این کنسرت اشعار فردوسی براساس داستان زال در دستگاه‌های چهارگاه، همایون، اصفهان، ماهور و نوا اجرا خواهد شد. به گزارش ایلنا، نخستین جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا ژانویه ٢٠١٨ در پاریس برگزار می‌شود.

اجرای اثر سیمرغ برای نخستین بار در سال ۱۳۹۰ در تالار وحدت تهران برگزار شد. حمید متبسم آهنگساز، هومن خلعتبری رهبر ارکستر و خوانندگی این اثر را همایون شجریان برعهده داشت. حال قرار است این سه هنرمند بار دیگر این اثر را در کنار یکدیگر اجرا کنند.

این کنسرت در تاریخ های ۲۳ ، ۲۴ و ۲۵ دی ماه در بخش جنبی فستیوال پرشیانا (اولین جشنواره هنر فارسیزبانان اروپا) در پاریس برگزار می شود.

اجرای این اثر با همکاری گروه کر و ارکستر سیمرغ خواهد بود که طی آن قطعات "ونوشه"، "فانتزی برای تار و سه‌تار"، "سیمرغ" و "قطعه آوازی بر اساس افسانه زال از شاهنامه فردوسی" برای علاقه مندان این هنر نواخته خواهد شد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com