Saturday, Nov 11, 2017

صفحه نخست » حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربستان به پایتخت یمن

Yemenجنگنده‌های ائتلاف کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی ساختمان وزارت دفاع یمن و یک ساختمان مسکونی را بمباران کردند. در این حمله هوایی دست‌کم سه نفر زخمی شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در نخستین ساعات روز شنبه (۱۱ نوامبر / ۲۰ آبان) به ساختمان وزارت دفاع یمن در صنعا، پایتخت این کشور حمله کردند.
در جریان این حمله یک ساختمان مسکونی نیز خسارت دیده است.
خبرگزاری فرانسه به نقل از شاهدان عینی نوشت، در این حمله هوایی دست‌کم سه نفر زخمی شده‌اند.
پس از حمله موشکی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به فرودگاه ریاض، ائتلاف کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی، بمباران مواضع حوثی‌ها در یمن را شدت بخشیده است.
در پی حمله موشکی به ریاض، ائتلاف عربی تمامی گذرگاه‌های هوایی، دریایی و زمینی یمن را بست. گفته شد که این اقدام برای جلوگیری از ورود جنگ‌افزارهای ایران به یمن صورت گرفته است.

روز ۱۰ نوامبر جفری هریگیان، ژنرال نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا تایید کرد که موشکی که به فرودگاه ریاض اصابت کرده ساخت ایران بوده است.
ایران پیوسته ارسال جنگ‌افزار برای شیعیان حوثی را رد کرده است.
در درگیری‌های مسلحانه یمن تاکنون بیش از ۸ هزار و ۶۰۰ نفر کشته شده‌اند.

خطر قحطی و وبا
سازمان ملل متحد هشدار داده است که اگر کمک‌های بشردوستانه به یمن از سر گرفته نشود، میلیون‌ها تن از ساکنان این کشور بر اثر گرسنگی جان خواهند باخت.
علاوه بر این، کمبود آب آشامیدنی و انباشت زباله باعث شیوع بیماری‌های گوناگون شده است. بر اساس آماری که سازمان بهداشت جهانی در اواخر ماه سپتامبر منتشر کرد، شیوع وبا تنها در سال جاری میلادی باعث مرگ بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ نفر شده است.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com