Sunday, Dec 24, 2017

صفحه نخست » امروز نما: واقعیت کنسرت محسن یگانه در لس آنجلس

yeganeh_12232017.jpgبرگزارکننده و اسپانسر کنسرت‌های محسن یگانه در لس آنجلس خبر داد:


محسن یگانه موفق نشد سولد اوت کند و صندلی‌ها خالی ماند، ترانه «گله کرکس‌ها» در آمریکا باز نشر داده شد و بلوایی به‌ پا شد

به گزارش پایگاه خبری امروز نما ـ حاشیه های کنسرت محسن یگانه در لس آنجلس هنوز ادامه دارد. روزنامه «دنیای اقتصاد» چاپ تهران، در تازه ترین شماره خود که روز پنج شنبه منتشر شد، به «واقعیت حاشیه‌های کنسرت محسن یگانه در لس آنجلس» از قول «برگزارکننده و اسپانسر کنسرت‌ های محسن یگانه» در آمریکا پرداخته است. این اظهارات بسیاری از آن چه درباره این کنسرت از سوی رسانه های حکومتی در ایران و همچنین در دنیای مجازی در جریان است، زیر سئوال می برد.

ابراهیم مقصود، رییس انجمن دوستی ایران و آمریکای شمالی که «برگزارکننده و اسپانسر کنسرت‌های محسن یگانه در شهرهای سن‌خوزه در ۱۵ دسامبر و لس آنجلس در ۱۶ دسامبر» بوده است، چنین گفته است :

بر خلاف قوانین آمریکا از محل اقامت محسن یگانه اطلاع نداشتیم

«... مدیر برنامه‌ ریزی یگانه در آمریکا که از سوی شرکت انتشار دهنده آثار او در ایران معرفی شده بود، سال‌ها با خواننده‌های لس انجلسی کار کرده بود و ما بسیار تلاش کردیم به آقای یگانه مسئولیت‌ها و وظایفش را در اجرای این پروژه و همکاری فرهنگی و هنری گوشزد کنیم و کارها را به شیوه دیگری جلو ببریم اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد و با این گروه همکاری کردند. البته نفس همکاری شاید مشکلی نداشته باشد و مسئولیت آن با خواننده و شرکت طرف قرارداد اوست اما مسئولیت هر هنرمندی که به ایالات متحده می‌آید، طبق قوانین آمریکا بر عهده دعوت کننده و اسپانسر است؛ درحالی که بر خلاف قوانین آمریکا ما در تمام این مدت نه از محل اقامت ایشان اطلاع داشتیم، نه از محل تمرینات او و هنوز هم از این موضوع بی‌اطلاع هستیم؛ که این اقدام کاملا خلاف و غیر معمول است. البته او با پنهان‌کاری از ناحیه همین گروه هم مورد آسیب جدی قرار گرفت و همزمان ترانه‌ای که سال‌ها پیش خوانده شده بود، در آمریکا بازنشر داده شد و موجی از مخالفت‌ها شکل گرفت و بلوایی به‌پا شد. مبارزه با جریانی که این جا به راه افتاده و چندین هزار امضا جمع کرده بودند، کار بسیار سختی بود اما موفق شدیم و این جریان را به سمتی پیش بردیم که توفیق نصیب هنرمندان عزیز کشورمان شود و تلاش‌های این جریان و طرفداران آن را در آمریکا از بین بردیم...»

در کنسرت ١٦ دسامبر ٢٠١٧ به هیچ عنوان تمام بلیت‌ها به فروش نرفته است

«... متاسفانه در رسانه‌های مختلف به نقل از یک منبع غیرآگاه در اقدامی کاملا شتاب‌ زده از سوی کسی که نه در ایالات متحده حضور داشت و نه مسئولیتی در این کنسرت‌ها داشت، خبری نقل شده بود که بلیت‌های این کنسرت سولد اوت شده (همه بلیت‌های آن به فروش رفته است)؛ در حالی که ظرفیت اسمی سالن مایکروسافت ۷۱۰۰ نفر است و ظرفیت صندلی‌هایی که در سالن وجود دارد و به فروش می‌رسد ۶۸۰۰ صندلی است و در کنسرت انجام شده در تاریخ ١٦ دسامبر ٢٠١٧ به هیچ عنوان تمام بلیت‌ها به فروش نرفته است...»

صندلی‌ها خالی ماند

«... آقای محسن یگانه در این کنسرت متاسفانه با همه تبلیغات گسترده‌ای که از سوی شرکت معتبر تبلیغاتی انجام شد، موفق نشد سالن را سولد اوت کند و بیش از ۱۰۰۰ بلیت به فروش نرسید و صندلی‌ها خالی ماند...بر پایه همین اطلاعات کنسرت به هیچ عنوان سولد اوت به حساب نمی آید و با برای حفظ صداقت و مسئولیت‌ پذیری و احترام به سایر هنرمندان گرامی، واقعیت را اعلام می‌کنیم...ما باید به طور طبیعی خوشحال می‌شدیم که بگوییم بلیت‌های کنسرت کامل به فروش رفته است، اما دوست نداریم تبلیغات واهی شکل بگیرد. آقای احسان خواجه‌امیری و سایران هم در این سالن کنسرت دادند اما اعلام نکردند تمامی بلیت‌هایشان را به فروش رسانده‌اند...»

زیر سئوال بردن ادعای محسن یگانه مبنی بر گرفتن لوحه افتخار از مایکروسافت

‌در انتها «برگزارکننده و اسپانسر کنسرت‌ های محسن یگانه» در آمریکا با اشاره به فهرست مشاهیر سالن مایکروسافت و لوحه افتخار این سالن که به افرادی تعلق می‌گیرد که بلیت‌های اجرای خود را در این سالن به طور کامل به فروش می‌رسانند، گفته است : «برای اجرای یادشده نمی‌توان این لوح را دریافت کرد.ارائه اطلاعات غلط و وانمود کردن چیزی خلاف واقع، به‌نوعی لطمه وارد کردن به حیثیت هنرمندانی است که به آمریکا آمدند و خواهند آمد...»
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com