Thursday, Mar 8, 2018

صفحه نخست » ماشین ترور جمهوری اسلامی در اقلیم کردستان عراق

-دو اقدام تروریستی جمهوری اسلامی ایران علیه احزاب کرد ایرانی در اقلیم کردستان عراق در کمتر از یک هفته.
-عوامل اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان عراق و به‌ویژه در استان سلیمانیه با آزادی کامل عمل می‌کنند.
-احزاب کرد عراق تحت فشار قرار دارند و قادر به واکنش به عملیات تروریستی عوامل وابسته به جمهوری اسلامی ایران نیستند.

احمد رأفت - کیهان لندن

قادر قادری، عضو باسابقه حزب دمکرات کردستان (حدک) سه‌شنبه، ۱۵ اسفند، در روستای هرتل در استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق، هنگام بازگشت از قرارگاه مرکزی حزب به خانه، به ضرب گلوله کشته شد. تروریست‌ها بیش از ۲۰ گلوله به سمت ماشین این فعال کرد شلیک کردند.

kayhankurds1.jpg
قادر قادری

۱۰ اسفند نیز بمب‌گذاری در ماشین صلاح رحمانی، از فرماندهان نظامی با سابقه حزب دمکرات کردستان ایران (حدکا) به مجروح شدن او و کشته شدن پسر ۳۲ ساله‌اش صباح انجامید. صباح که در جریان انفجار اتومبیل پدرش دو پایش را از دست داده بود، چند ساعت بعد در بیمارستانی در اربیل درگذشت.

kayhankurds2.jpg
صباح رحمانی پس از انفجار اتومبیل به علت خونریزی شدید در بیمارستان درگذشت

هر دو حزب کردی این اقدامات تروریستی را به جمهوری اسلامی ایران نسبت می‌دهند که حضور گسترده‌ای در اقلیم کردستان به‌ویژه در منطقه سلیمانیه دارد منتسب می‌کنند.

kayhankurds3.jpg
اتومبیل صلاح رحمانی پس از انفجار

لازم به یادآوری است که ۹ دی‌‌ماه گذشته نیز سه بمب کنار جاده‌ای در نزدیکی قرارگاه اصلی حزب کومله کردستان ایران در حومه شهر سلیمانیه کشف و خنثی شده بود. در مراسمی که شب یلدای سال گذشته در مقر حزب دمکرات کردستان (حدک) برگزار شد نیز انفجار چند بمب جان چهار نفر از اعضای این حزب را گرفت.

kayhankurds4.jpg
صلاح رحمانی پس از انفجار اتومبیل در بیمارستان

حضور گسترده سپاه در سلیمانیه

حسن شرفی، جانشین دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران (حدکا) در گفتگویی تلفنی با کیهان لندن می‌گوید: «بعید به نظر می‌رسد که جمهوری اسلامی ایران با این عملیات تروریستی بیگانه باشد. صلاح رحمانی که از اعضای باسابقه حزب ما است، در گذشته بارها از سوی وزارت اطلاعات به شیوه‌های مختلف تهدید شده بود و به همین خاطر نیز بسیار مراقب بود». حسن شرفی در ادامه می‌افزاید: «این بمب که زیر ماشین صلاح رحمانی کار گذاشته شده بود بلافاصله پس از راه افتادن منفجر شد. در پیامد این انفجار، کاک صلاح زخمی و پسرش که در کنار او نشسته بود متاسفانه به علت خونریزی در بیمارستان درگذشت.»

kayhankurds5.jpg
حسن شرفی

جانشین دبیرکل «حدکا» می‌گوید: «صلاح رحمانی با کسی اختلافی نداشت و غیر از جمهوری اسلامی نیز دشمنی نداشت که دست به چنین اقدام غیرانسانی بزند، متاسفانه ماشین ترور رژیم بار دیگر به راه افتاده است و با توجه به ترور قادر قادری که از جداشدگان حزب ما بود، بعید نیست در روزها و هفته‌های آینده شاهد اقدامات تروریستی جدیدی نیز باشیم.»

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

حسن شرفی اشاره به حضور گسترده عوامل امنیتی جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان عراق می‌کند: «مامورین امنیتی جمهوری اسلامی در اقلیم کردستان عراق و به ویژه در منطقه سلیمانیه، علاوه بر دفاتر رسمی دارای خانه‌های تیمی و مخفی بسیاری هستند که هدف آنها زیر نظر داشتن احزاب کرد ایرانی و مخالفان جمهوری اسلامی است. می‌توان گفت که مامورین جمهوری اسلامی دست بازی در این منطقه دارند.»

سکوت مقامات اقلیم کردستان عراق

جانشین دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران به استفاده جمهوری اسلامی ایران از گروه‌های عراقی وابسته به نیروهای قدس سپاه پاسداران نیز اشاره می‌کند: «از زمانی که نیروهای موسوم به حشدالشعبی در مناطقی چون کرکوک و خانقین مستقر شده‌اند، جمهوری اسلامی از آنها نیز برای فعالیت‌های تروریستی خود استفاده می‌کند. اختلاف بین مقامات اقلیم و دولت مرکزی بغداد، به دستاویزی برای گسترش فعالیت های جمهوری اسلامی در کردستان عراق تبدیل شده است.»

حسن شرفی در پایان گفتگو با کیهان لندن، به عدم واکنش مقامات اقلیم کردستان عراق به اقدامات تروریستی و دخالت‌های جمهوری اسلامی ایران نیز اشاره می‌کند: «متاسفانه مقامات کردستان عراق واکنشی جدی به اقدامات و فعالیت‌های تروریستی جمهوری اسلامی ایران از خود نشان نمی‌دهند». جانشین دبیرکل «حدکا» می‌افزاید: «روابط احزاب کرد عراق با جمهوری اسلامی مبتنی بر همجواری مسالمت‌آمیز نیست، زیرا با فشار مستقیم یا غیرمستقیم، از طریق دولت مرکزی عراق، شرایطی را به وجود آورده است که مانع هر گونه رابطه سالم می‌شود.»
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2018 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com