Friday, Aug 10, 2018

صفحه نخست » پولیتیکو: یک سناتور، ترامپ را از براندازی نظام ایران منصرف کرده است

4479483C-3E92-4D76-A5D2-518B6DF40409.jpegبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری پولیتیکو در گزارشی به نزدیک شدن روابط رند پال، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و نقش او در دیدگاه‌های ترامپ در زمینه مسائل سیاست خارجی پرداخته است.

پولیتیکو نوشته است: «پال به صورت بی‌‌جار و جنجال، خودش را به عنوان منعکس‌کننده با نفوذ دیدگاه‌های رئیس‌جمهور و یکی از متحدان او مطرح کرده که اغلب با مشاوران ارشدش بر سر مسائل سیاست خارجی گلاویز می‌شود.»

رابطه رند پال و ترامپ از تماس‌های تلفنی مکرر میان آنها برای هماهنگی جلسات گلف در زمین گلف ترامپ آغاز شد و برای اولین بار روز چهارشنبه علنی شد. پال، روز چهارشنبه اعلام کرد نامه‌ای را که ترامپ برای پوتین نوشته به روسیه برده و از طرف او تحویل مقامات کرملین داده است.

قبل از آن، در یک جلسه کمیته روابط خارجی مجلس سنا که ماه گذشته درباره دیدار ترامپ و پوتین در هلسینکی برگزار شده بود، پال تنها کسی بود که از عملکرد ترامپ دفاع کرد.

این در حالی بود که ترامپ آن روزها حتی از طرف طرفدارانش در کنگره هم به شدت مورد انتقاد قرار داشت و کمتر کسی از عملکردش در هلسینکی در برابر پوتین که «نوچه‌وار» توصیف می‌شد دفاع می‌کرد.

رند پال و ترامپ هر دو علناْ از دخالت‌های آمریکا در امور سایر کشورها، جنگ‌های خارجی آمریکا و کمک‌های خارجی‌اش به سایر سازمان‌ها و کشورها انتقاد کرده‌اند.

پولیتیکو مسئله ایران را یکی از مسائل محل اختلاف بین پال و ترامپ دانسته اما نوشته پال موفق شده در این مورد هم پیروزی‌های کوچکی نصیب خودش کند.

به نوشته این رسانه، ترامپ علی‌رغم مواضع تندی که علیه ایران گرفته خواستار تغییر نظام حاکم در این کشور نشده است. این علی‌رغم آن است که مایک پامپئو، وزیر خارجه و جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا و جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید خواستار براندازی در ایران هستند.

یک کارشناس مسائل خارجی که تماس‌های زیادی با کاخ سفید در مسائل سیاست خارجی دارد به پولیتیکو گفت ترامپ به جای حمایت از مواضع پامپئو، متیس و بولتون دیدگاه‌هایش را با رند پال هماهنگ کرده است.

این منبع آگاه به پولیتیکو گفت: «رند پال رئیس‌جمهور را متقاعد کرده است که ما دنبال براندازی در ایران نیستیم چون اتخاذ این دیدگاه جنگ دیگری را در خاورمیانه به راه خواهد انداخت.»
از سایت های دیگر


گفته های معروف حسنی امام جمعه سابق ارومیه
مسابقه بزرگ استعدادیابی "پرشینز گات تلنت" کانال ام بی سی با جایزه ۱۰۰ هزار یورویی
فروشگاه اینترنتی رینگ و لاستیک خودرو با مدیریت ایرانی

پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com