Friday, Feb 1, 2019

صفحه نخست » جاسک؛ دو کشته در اثر برخورد پژو با شتر

ایران وایر - شتر رها شده در حاشیه جاده جاسک به چابهار حادثه رانندگی آفرید که بر اثر آن دو نفر کشته و سه نفر زخمی شدند

احمد گمتیلی٬ معاون سیاسی اجتماعی فرماندار جاسک گفته که در اثر این سانحه دو نفر جان خود را از دست داده و سه نفر مصدوم به بیمارستان «خاتم الانبیاء» این شهر منتقل شدند.

گمتیلی افزوده «از اول فروردین ماه جاری تا کنون شش نفر {بر اثر تصادف با شتر‌ها} فوت و ۱۱ نفر مصدوم شده‌اند و سال گذشته نیز این نوع حادثه٬ شش نفر فوتی و ۴۴ مصدوم» برجا گذاشته بود.

وی اضافه کرده «به منظور افزایش میزان دید در شب رانندگان وسایل نقلیه، بر روی گردن و پاهای شتران سرگردان در جاده‌های جاسک شبرنگ نصب شده است.»

n83192150-72.jpgبه گفته این مقام «با نصب شبرنگ بر روی گردن شترها، این حیوان در شب از فاصله ۲۰۰ متری برای رانندگان قابل مشاهده و تشخیص خواهد بود.»

وی همچنین افزوده «برای نگهداری این شترها حدود ۳۰۰ هکتار مرتع پیش‌بینی شده و چهار ایستگاه سورگُلم، بَهمَدی، گاوبندی و گیگِن در جاسک توسط جهاد کشاورزی ایجاد شده است.»

معاون فرماندار جاسک هدف از اجرای این طرح را ساماندهی شترها و جلوگیری از تصادف در جاده‌ها اعلام کرده است.

سیستم نگهداری شترها به دو روش باز و بسته اداره می‌شود که در روش بسته شترها شب به جایگاه و روزها در مراتع به چرا می پردازند.

جاده میناب به جاسک، سیریک و بشاگرد به دلیل تردد حیوانات اهلی به ویژه شتر‌های سرگردان و بدون چوپان، از مسیرهای پرخطر استان هرمزگان است.

مطالب بیشتر در سایت ایران وایر

در شرق استان هرمزگان به علت شرایط کویری و جغرافیایی برخی از ساکنان روستاها از طریق پرورش شتر معیشت خود را می‌گذرانند که بیشتر این شترها در بیابان‌ها رها شده و با حرکت در جاده باعث حوادث می‌شوند.Copyright© 1998 - 2021 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com Cookie Policy