Saturday, Feb 9, 2019

صفحه نخست » تظاهرات هواداران مجاهدین خلق ایران در پاریس علیه جمهوری اسلامی

mko_020919.jpgرادیو فردا - شماری از هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران روز جمعه ۱۹ بهمن در پاریس دست به تظاهراتی علیه حکومت جمهوری اسلامی زدند و خواستار سرنگونی آن شدند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده که این تظاهرات با همراهی تعدادی از شخصیت‌های سیاسی فرانسه، یکی از نخست وزیران سابق الجزایر و چهره‌هایی از اپوزیسیون سوریه انجام شده که پیش از راهپیمایی برای حاضران سخنرانی کردند.

ژان پیر برار عضو سابق مجلس ملی فرانسه، آلخو ویدال کوادراس نایب‌رئیس سابق پارلمان اروپا، جرج صبرا رهبر شورای ملی سوریه، احمد غزالی نخست‌وزیر پیشین الجزایر، و ژان فرانسوا لوگاره شهردار منطقه یک پاریس از جمله این سخنرانان بودند که نام آنها در وبسایت سازمان مجاهدین خلق نیز بازتاب یافته است.

آسوشیتدپرس می‌نویسد که این مراسم تحت تدابیر شدید امنیتی بوده است. اوایل تابستان امسال نشست سالیانه سازمان مجاهدین خلق در پاریس هدف یک «بمب‌گذاری» قرار گرفت که خنثی شد. فرانسه این اقدام را به حکومت ایران نسبت می‌دهد و دارایی‌های وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در این کشور را مسدود کرده است.

همچنین در این ارتباط یک دیپلمات ایرانی به نام اسدالله اسدی در آلمان بازداشت و به بلژیک مسترد شد، امری که اعتراض ایران را در پی داشته است.

بر اساس گزارش وبسایت سازمان مجاهدین خلق، این تجمع در میدان دانفر روشرو پاریس برگزار شد و حاضران ضمن «حمایت از قیام و کانون‌های شورشی، اعدام‌ها و نقض حقوق‌بشر، تروریسم و برنامه موشکی» جمهوری اسلامی را محکوم کردند.

مطالب بیشتر در سایت رادیو فردا

در این مراسم پیام مریم رجوی، رهبر مجاهدین خلق، نیز خوانده شد که خواستار برخورد سفت و سخت دولت‌های غربی با جمهوری اسلامی شده است.

به گفته وی، «پایان قطعی بحران‌ها به ‌رسمیت شناختن حق مقاومت مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی و دستیابی به آزادی‌ست».

خانم رجوی در نهایت گفته است که نباید «نه یک بشکه نفت، نه یک دلار و نه یک فشنگ» دست حاکمان ایران باشد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com