Friday, Mar 15, 2019

صفحه نخست » واکنش رئیس دفتر خامنه‌ای به جوانانی که می‌گویند از دست رفتیم

javanan_031519.jpgرادیو فردا - در مراسم معارفه امام جمعه جدید شهر همدان، رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی گفت: «جوانانی که می‌گویند از دست رفتیم باید بدانند که اشتباه می‌کنند.»

به گزارش خبرگزاری رسمی ایرنا به نقل از محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر آیت‌الله خامنه‌ای، در جمهوری اسلامی «ریزش داریم، اما رویش ده‌ها برابر است».

آقای گلپایگانی روز پنج‌شنبه در مراسم معارفه امام جمعه شهر همدان سخنرانی داشت که در ادامه سیاست «جوان‌گرایی» در روند انتخاب امامان جمعه در ایران جای امام جمعه‌ای مسن را می‌گرفت.

حبیب‌الله شعبانی موثقی، امام جمعه جدید، متولد ۱۳۵۶ است.

اوایل ماه جاری امام جمعه زاهدان ضمن اعلام استعفای خود خبر داده بود که قرار است تعداد دیگری از امامان جمعه مسن، بر اساس فهرستی که در دفتر رهبر جمهوری اسلامی تعیین شده تغییر کنند.

مطالب بیشتر در سایت رادیو فردا

به گفته محمدی گلپایگانی، «هر هفته نزدیک به یک‌هزار نماز جمعه در نقاط مختلف کشور برپا می‌شود».

در همین زمینه:

سردار نقدی: نسل جوان به‌ صف ایستاده‌اند؛ آنها با التماس و خواهش تمایل دارند به جبهه‌های مقاومت اعزام شوند

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در تمام مؤلفه‌های قدرت گام برداشته است، گفت: مدافعان حرم محصول تعالیم و تربیت مکتب شهدای دفاع مقدس‌اند.

به گزارش «انتخاب»، سردار محمدرضا نقدی ضمن ارزیابی از مناطق و با اشاره به حضور جوانان و تأثیر حضور آنان در تقویت بنیه اعتقادی آنان نسبت به آینده نظام اظهار داشت: حضور جوانان در راهیان نور، حضور اصلی است و قالب زائران راهیان نور، مجموعه جوانان هستند.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که با خبرگزاری حوزه گفت‌وگو می کرد، با بیان اینکه کاروان‌های راهیان نور که به دسته‌های دانشجویی و دانش‌آموزی تقسیم‌شده است متشکل از همین جوانان انقلابی نظام است، تصریح کرد: طبیعتاً جوانان برای سازندگی خود و کسب معارف نیازمند حضور در فضاهای معنوی هستند و بهترین کلاس درس برای نسل جوان برای آموزش دیدن دفاع مقدس از نزدیک و برای یادگرفتن تجربه‌های مکتب شهدا، کلاس راهیان نور است.

وی افزود: افرادی که با انگیزه از راه‌های دور خود را به منطقه می‌رسانند، گوش و جان‌ها و دل‌هایشان را برای کسب این معارف آماده می‌کنند و اثری که از خاطرات شهدا می‌گیرد یک موضوع جدیدی است که وقتی به شهر خودشان برمی‌گردند این معارف را می‌توان به دیگران منتقل و منعکس کنند.

سردار نقدی با بیان اینکه نسل جوان و جدید به‌صف ایستاده‌اند و با التماس و خواهش تمایل دارند به جبهه‌های مقاومت اعزام شوند، خاطرنشان کرد: این جوانان محصول همین تعالیمی است که این جوان در مکتب شهدا آموخته است و بهترین جایی که نزدیک است و بوی شهدای را می‌دهد همین راهیان نور است که خوشبختانه استقبال‌کننده از این کاروان‌ها بیشتر قشر جوان هستند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com