Wednesday, Oct 9, 2019

صفحه نخست » تیراندازی در نزدیکی یک کنیسه در شرق آلمان دست‌کم ۲ کشته برجای گذاشت

terror_100919.jpgیورونیوز - تیراندازی در نزدیکی یک کنیسه و قبرستان یهودیان در شرق آلمان دست‌کم ۲ کشته برجای گذاشت.

به نوشته رسانه‌های محلی این تیراندازی در نیمروز چهارشنبه ۱۷ مهر در شهر «هاله»، واقع در نزدیکی لایپزیگ روی داد.

دقایقی پس از تیراندازی، پلیس محلی هاله اعلام کرد یک نفر در پیوند با این حمله بازداشت شده است. پلیس پیش از آن در صفحه توییتر خود نوشت: «بر اساس نخستین مشاهدات، دو نفر در هاله کشته شده‌اند. چند تیر شلیک شده است. مهاجمان با یک خودرو فرار کرده‌اند.»

رسانه‌های محلی نوشته‌اند که افراد مهاجم پیش از تیراندازی یک نارنجک نیز به درون قبرستان یهودیان پرتاب کردند. یک شاهد عینی به یورونیوز گفت مهاجمان ماسک بر صورت داشته و یکی از آنان لباس نظامی به تن داشته است.

هنوز اطلاعاتی درباره قربانیان این حادثه در دست نیست، اما برخی رسانه‌ها نوشته‌اند که یکی از کشته شدگان یک زن بوده است.

در پی وقوع این تیراندازی، چند خیابان در شهر هاله بسته و ایستگاه اصلی راه‌آهن این شهر نیز تعطیل شده و پلیس از شهروندان خواسته است در خانه بمانند یا به محل امن دیگری بروند.

این حمله امروز همزمان با یوم کیپور یا روز آمرزش، مهم‌ترین جشن مذهبی یهودیان انجام شد.

ساعتی پس از انتشار خبر حمله در هاله، مجله آلمانی فوکوس در وبسایت خود از تیراندازی دیگری در مکانی در لاندزبرگ، واقع در ۱۵ کیلومتری شرق هاله خبر داد. بر اساس این گزارش صدای شلیک چندین تیر در این منطقه به گوش رسیده است.

مقام‌های رسمی هنوز خبر این حمله را تأیید نکرده‌اند و گزارش بیشتری نیز در باره آن منشتر نشده است.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com