Friday, Nov 15, 2019

صفحه نخست » تغییر لحن خامنه‌‌ای درباره «محو اسرائيل» در سخنرانی تازه

khamis_111519.jpgرادیو فردا - رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه با ارائه تعریفی تازه از عبارت «لزوم محو اسرائیل» گفت که «محو اسرائيل به معنای محو مردم یهودی نیست» و با مردم یهود «هیچ کاری نداریم».

آیت‌الله خامنه‌ای که روز جمعه، ۲۴ آبان، در دیدار با مسئولان حکومت جمهوری اسلامی و سفیران کشورهای اسلامی سخن می‌گفت، به توضیح اظهارات پیشین خود درباره «محو اسرائیل» پرداخت و گفت دشمن سخن و نظرات مقام‌های جمهوری اسلامی را در این زمینه تحریف می‌کند.

او گفت جمعی از یهودیان در ایران «در کمال امنیت» زندگی می‌کنند و منظور از «محو اسرائیل» این است که مردم بتوانند «خودشان دولت خود را انتخاب و بیگانه‌ها و اراذل و اوباشی مانند نتانیاهو را بیرون و کشورشان را اداره کنند».

👈مطالب بیشتر در سایت رادیو فردا

آیت‌الله خامنه‌ای روز ۱۹ شهریور ۱۳۸۹ در واکنش به سخنان اسفندیار رحیم‌مشایی، معاون محمود احمدی‌نژاد که از دوستی با مردم اسرائیل حرف زده بود، گفته بود دوستی با مردم اسرائيل حرف غلطی است و «شهرک‌های يهودی‌نشين امروز به وسيله همين مردمی كه گفته می‌شود مردم اسرائيل، به وسيله همين‌ها پر شده».

وی در آن زمان با توصیف مردم اسرائيل به عنوان «سیاهی‌لشکر عناصر صهیونیست» گفت: «مردم اسرائيل مگر چه كسانی هستند؟ همان كسانی هستند كه غصب خانه، غصب سرزمين، غصب مرزعه و غصب تجارت به وسيله همين‌ها دارد، انجام می‌گيرد.»

رهبر جمهوری اسلامی در همان سخنرانی تاکید کرد که با یهودی‌ها مشکل نداریم، ولی با «غاصبان سرزمین فلسطین» مشکل داریم و مردم اسرائیل را «غاصب» خواند.

بدین ترتیب سخنان امروز رهبر جمهوری اسلامی را که گفته است منظور او از «محو اسرائيل» نه مردم این کشور بلکه تغییر دولت در این کشور بوده است، می‌توان در مقایسه با گذشته لحنی آرام‌تر تلقی کرد.Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com