Saturday, Jan 25, 2020

صفحه نخست » تأمین مالی مجید مجیدی فیلمساز محبوب خامنه‌ای توسط داماد نامزد انتخاباتی حزب دموکرات‌ آمریکا

warren_012420.jpg-خبر تأمین مالی فیلمساز وابسته به جمهوری اسلامی و معتمد «بیت رهبری» از سوی داماد نامزد حزب دموکرات آمریکا برای ریاست جمهوری در کشاکش رقابت‌های انتخاباتی دو حزب منتشر شده است.

-در وابستگی مجیدی به «بیت‌رهبری» شکی نیست. او پای ثابت مراسم‌ عزاداری خامنه‌ای است و از نزدیکان قاسم سلیمانی بوده که انگشتر وی را برای ساختن فیلم «محمد رسول‌الله» دریافت کرده!

-پس از افشای این تامین مالی، باید بیش از هر زمان دیگر به منابع مالی تولیدات فرهنگی داخل ایران و چگونگی راه یافتن‌شان به عرصه‌های بین‌المللی پرداخت و آن را رصد کرد.

کیهان لندن - وبسایت خبری برایت‌بارت به نقل از اطلاعات کتاب پیتر شوایتزر نویسنده مشهور آمریکایی افشا کرد که سرمایه‌گذار فیلم‌های مجید مجیدی فیلمساز محبوب علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، داماد الیزابت وارن از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری است. به نوشته‌ی شوایتزر، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و سازمان بهزیستی از نهادهای دولتی حامی این فیلم (آواز گنجشک‌ها) بوده‌اند!

وبسایت خبری برایت‌بارت در گزارشی از تازه‌ترین کتاب پیتر شوایتزر نویسنده آمریکایی، خبر جنجال‌برانگیزی از تأمین مالی فیلم سینمایی «آواز گنجشک‌ها» ساخته مجید مجیدی توسط داماد الیزابت وارن از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا داده است.

پیتر شوایتزر نویسنده مشهور آمریکایی و تحلیلگر سیاسی در تازه‌ترین کتاب خود تحت عنوان «پروفایل‌هایی در فساد: سوء استفاده‌ی نخبگان سیاسی آمریکا از قدرت» جزئیاتی از فساد دو نامزد انتخاباتی حزب دموکرات آمریکا یعنی جو بایدن و الیزابت وارن را ارائه کرده که یکی از آنها تأمین مالی فیلمی برای حکومت ایران است!

k1.jpgk2.jpgشوایتزر در این کتاب آورده که فیلم سینمایی «آواز گنجشک‌ها» ساخته مجید مجیدی فیلمساز محبوب علی خامنه‌ای و از سرسپردگان «بیت‌رهبری»، با بودجه‌ی داماد الیزابت وارن یکی از نامزدهای حزب دموکرات این کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تأمین شده است.

👈مطالب بیشتر در کیهان لندن

سوشیل تیاگی، داماد هندی‌تبار الیزابت وارن، با امیلیا دختر وارن در مدرسه اقتصاد وارتن آشنا شده است.

نوز واکنشی از سوی سازندگان ایرانی فیلم به‌این خبر منتشر نشده است.

این خبر در شرایطی که رقابت انتخاباتی دو حزب جمهوریخواه و دموکرات به اوج رسیده، از همکاری در تولید فیلم «آواز گنجشک‌ها» ساخته فیلمساز وابسته به حکومت جمهوری اسلامی در سال ۲۰۰۸ پرده بر می‌دارد. مؤسسه Tricolor تمام هزینه‌های این فیلم را تأمین کرده است.

جالب اینجاست که «آواز گنجشک‌ها» علاوه بر جوایز جشنواره حکومتی فیلم «فجر»، در مراسم اسکار ۲۰۰۹ نیز نماینده سینمای ایران در بخش فیلم‌های غیرانگلیسی زبان بود و در فستیوال فیلم برلین (۲۰۰۸) خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد را نصیب رضا ناجی بازیگر این فیلم کرد.

مجید مجیدی فیلمساز محبوب خامنه‌ای و پای ثابت مراسم‌ عزاداری «بیت» است و همواره در جلسات دیدار سینماگران با رهبر جمهوری اسلامی، کنار دست وی می‌نشیند و مدیریت جلسات را نیز به عهده دارد. او از جمله کسانی است که به «بیت رهبری» رفت و آمد دارد و بارها تصاویر عیادت وی از خامنه‌ای در بیمارستان و دست‌بوسی‌ او در فضای مجازی منتشر شده است.

k3.jpgاین فیلمساز نظام، با بودجه‌ای ۳۰ میلیون دلاری در سال ۱۳۹۰، فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله» را با اجازه‌ی رهبر جمهوری اسلامی و با تأیید علما و مراجع شیعه تولید کرد. علی خامنه‌ای در سال ۱۳۹۱ از پشت صحنه تولید این فیلم بازدید کرد! مجیدی همچنین از رهبر حزب‌الله عراق برای ساختن این فیلم هدیه گرفته و تصاویر اشک ریختن‌اش پس از دریافت این جایزه در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت!

مجیدی همچنین مناسبات خوبی با قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشت و پس از کشته شدن سلیمانی پیامی منتشر کرد و او را «شهید» نامید!

در جریان اکران «محمد رسول‌الله»، قاسم سلیمانی انگشتر خود را به مجیدی هدیه داد و ساختن این فیلم از سوی وی را «جهاد اکبر» خواند. خانواده عماد مغنیه که روابط خانوادگی با سلیمانی دارد نیز از دیگر حامیان سرشناس این فیلم هستند.

سلیمانی درباره فیلم «محمد رسول‌الله» از مجید مجیدی گفته بود: ««سال‌ها فکر می‌کردم کاری که دوستانم در حوزه جبهه نبرد انجام می‌دهند، جهاد اکبر است اما بعد از دیدن «محمد رسول‌الله» آقای مجیدی دریافتم که جهاد اکبر را ایشان در حوزه فرهنگ و هنر انجام می‌دهند.»

شوایتزر در کتاب خود به این نکته هم اشاره کرده که نهادهای حکومتی به عنوان سرمایه‌گذاران فیلم «آواز گنجشک‌ها» از جمله سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، سازمان بهزیستی و معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی رژیم ایران که در تهیه فیلم مشارکت داشتند به نوعی از همکاران داماد الیزابت وارن به شمار می‌روند.

k4.jpgبر اساس این گزارش، تیاگی فیلم دیگر مجید مجیدی با نام «آن سوی ابرها» را نیز سرمایه‌گذاری کرده که در کشور هندوستان تهیه و ساخته شده است.

شوایتزر در کتاب خود به این نکته اشاره می‌کند که این سازمان‌های دولتی بدون جهت‌گیری سیاسی نیستند و سالانه با بودجه‌های هنگفتی برای تبلیغات ضدیهودی و ضداسرائیلی از جمله مراسم «روز قدس» هزینه می‌کنند و در تهیه پوستر و بنرهای تبلیغاتی شهری تا برگزاری مسابقات برای مغزشویی کودکان در این راستا فعالیت می‌کنند.

شوایتزر نوشته شاید در نگاه اول این سازمان‌های فرهنگی فاقد جهت‌گیری به نظر برسند ولی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران فعالیت‌های خود را زیر نظر موسساتی چون صداوسیمای جمهوری اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی انجام می‌دهد.

گفتنی است تازه‌ترین فیلم مجیدی را سازمان رسانه‌ای و فرهنگی «اوج» از نهادهای فرهنگی وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تهیه کرده که یکی از فیلم‌های پذیرفته شده در بخش مسابقه جشنواره‌ فیلم «فجر» امسال است.

پیتر شوایتزر همچنین یادآوری کرده که در تیتراژ فیلم «آواز گنجشک‌ها» از نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز قدردانی شده است!

پیش از انتشار این افشاگری نسبت به منبع سرمایه‌گذاری فیلم سینمایی «آواز گنجشک‌ها»، موضع‌گیری‌های سیاسی در قبال تولیدات سینمایی جمهوری اسلامی از جمله اهدای جوایز متعدد در جشنواره‌های بزرگ دنیا از جمله اسکار به فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» در سال ۲۰۱۲ و «فروشنده» در سال ۲۰۱۷ هر دو از اصغر فرهادی همواره بحث‌برانگیز بوده است. به ویژه آنکه فیلم سینمایی «درباره‌ الی» از همین کارگردان که آنهم جوایز داخلی و خارجی برده است، به تهیه‌کنندگی محمود رضوی از سرمایه‌گذاران مشکوک سینما و تهیه کنندگان وابسته به نظام تولید شد که فیلم‌هایی چون «ماجرای نیمروز»، «ساینور» و «معراجی‌ها» (مسعود ده‌نمکی) را نیز تأمین کرده است!

اگرچه در سال‌های اخیر فیلم‌های ساخت داخل ایران راهی به جشنواره‌های بین‌المللی پیدا نکرده‌اند ولی از جمله به همین دلیل و همچنین با افشای تامین مالی فیلم مجید مجیدی، می‌بایست بیش از هر زمان دیگری منابع مالی تولیدات فرهنگی داخل ایران و ماجراهای پشت پرده‌ی حضور آنها را در عرصه‌های بین‌المللی رصد کرد! به ویژه اینکه، سانسور، ممنوعیت کاری و ممنوعیت خروج فیلمسازان و هنرمندان مستقل ایران، با اتهامات «وابستگی» به «دشمنان جمهوری اسلامی» همچنان ادامه دارد! اما فیلمساز وفادار و معتمد جمهوری اسلامی و رهبرانش از احزاب «شیطان بزرگ» تأمین مالی می‌شود!Copyright© 1998 - 2020 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com