Friday, Apr 10, 2020

صفحه نخست » آغاز بازگشایی واحدهای صنفی و ادارات در ایران

opening_041020.jpgفعالیت‌ اداره‌ها و برخی مشاغل در بیشتر استان‌های ایران از امروز شنبه ۲۳ فروردین از سر گرفته شده و طبق گزارش‌ها، برخی شهرهای ایران شاهد ترافیک سنگینی بودند.

بی بی سی - حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران پیشتر گفته بود مشاغل کم‌خطر از ٢٣ فروردین در شهرستان‌ها و از ۳۰ فروردین در استان تهران می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

پیش از آغاز این طرح، آقای روحانی خواهان "نظارت دقیق" برای رعایت طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی در استان‌های مختلف این کشور شد.

مشاغلی که اجازه فعالیت یافته‌اند باید گواهی سلامت دریافت کنند و بارکد آن را در محل کار نصب کنند.

مقام‌های ایران بر فاصله‌گذاری هوشمند تاکید کرده و گفته‌اند هر واحد صنفی که پروتکل‌های مربوطه را رعایت نکند پلمب خواهد شد.

محسن فرهادی، معاون وزارت بهداشت به تلویزیون ایران گفته است همه اصناف و مراکز صنعتی باید با ثبت نام در سایت وزارت بهداشت و امضای تعهدنامه "مجوز بازگشایی بگیرند در غیر این صورت فعالیت آن‌ها غیرقانونی است."

اتاق اصناف ایران اخیرا فهرستی شامل مشاغل 'پرخطر' را معرفی کرد که کماکان اجازه فعالیت نخواهند داشت.

تالارها، رستوران‌ها، کافه‌ها، استخر و سونا، سالن‌های زیبایی زنانه، مراکز تجاری و بازارهای سرپوشیده، باشگاه‌های ورزشی و آموزشگاه‌های علمی از جمله مشاغل پرخطر معرفی شده‌اند.

بر اساس آنچه دولت ایران اعلام کرده، از امروز، ساعات کاری ادارات از ۷ صبح تا دو بعدازظهر خواهد بود.

اقدام به بازگشایی مراکز کسب و کار در حالی صورت گرفته که هفته پیش سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران از چنین کاری انتقاد کرد و هشدار داد "کوچک‌ترین حرکت نسنجیده و غیرمنطبق با نظر کارشناسی آسیب‌‌های غیرقابل جبرانی در پی خواهد داشت."

تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت هم به دولت‌ها در مورد برداشتن محدودیت‌های وضع شده برای مهار کرونا هشدار داده و گفته است تعجیل در این روند باعث آغاز یک موج مرگبار دیگر خواهد شد.

طبق آمار رسمی منتشر شده توسط دولت ایران تا کنون ۴۲۳۲ نفر در این کشور به خاطر ابتلا به ویروس کرونای جدید جان خود را از دست داده‌اند.Copyright© 1998 - 2023 Gooya.com - سردبیر خبرنامه: info@gooya.com تبلیغات: advertisement@gooya.com Cookie Policy